Days Gone Poradnik do trofeów

 • Poziom Trudności 2 /10
 • Ilość trofeów do zdobycia:46 Trofea Offline: 46, Trofea Online: 0
 • Czas potrzebny do zdobycia platyny: około 70 -80 godzin
 • Minimalna liczba przejść do zdobycia platyny: 1 
 • Trofea możliwe do pominięcia podczas pierwszego przejścia gry: brak
 • Poziom trudności wpływa na trofea?: Nie. Grę można splatynować na najłatwiejszym poziomie trudności.

Krok 1: Zagraj w fabułę i zdobądź 541 przedmiotów przy zwłokach do trofeum Hiena cmentarna , wykonaj misje poboczne i zadania w obozie.

Zadania fabularne i poboczne: Pierwszym krokiem jest ukończenie całej fabuły na dowolnym poziomie trudności. Wszystkie trofea można zdobyć na łatwym poziomie trudności. Historia składa się z 6 regionów i zajmuje około 70 godzin. To długa gra.

Po drodze powinieneś wykonać wszystkie zadania obozowe (poboczne zadania w przyjaznych obozach) i ukończyć obozy wypadowe, obozy łupieżców, punkty kontrolne Nero w każdym regionie. Mimo, że są to rzeczy które można wykonać po ukończeniu fabuły najbardziej sensowne jest ich natychmiastowe wykonanie. Dzieje się tak, ponieważ odblokowują one przydatne nagrody.

 • Praca w obozach – Zwiększ swoje zaufanie w obozach (lepsza broń i ulepszenia motocykla na sprzedaż). Potrzebny do zdobycia trofeum Łowca obozów łupieżców   .
 • Obozy wypadowe – Odsłonią część mapy, odblokują receptury i ujawnienie lokalizację niektórych przedmiotów kolekcjonerskich na mapie. Potrzebny do zdobycia trofeum Łowca obozów wypadowych   .
 • Strefy lęgowe – odblokowuje nowe trasy szybkiej podróży. Potrzebny do zdobycia trofeum Eksterminator stref lęgowych   .
 • Punkty kontrolne Nero – są szybkimi punktami podróży i ulepszają twoje zdrowie, kondycje i skupienie. Potrzebny do zdobycia trofeum Koniec świata  .

Nie przejmuj się zdobywaniem zaufania na 3 poziomie we wszystkich obozach. Dotarcie do Poziomu 2 jest wystarczająco dobre podczas fabuły. Pozostałe zaufanie zdobędziesz po ukończeniu fabuły zabijając hordy. Hordy automatycznie zostają zaznaczone na mapie po ukończeniu gry. 

Podczas opowieści otrzymasz także wiele przedmiotów kolekcjonerskich, ponieważ duża część pochodzi z automatycznych nagród za misje i nie można ich przegapić. Ponieważ potrzebujesz tylko 75% przedmiotów kolekcjonerskich dla wszystkich trofeów, sensowne jest zdobycie wszystkich trofeów związanych z fabułą, a następnie zebranie tylko tyle, ile potrzeba do 75% po fabule w swobodnej wędrówce.

Trofeum Hiena cmentarna   . Jest to trofeum na które musisz uważać. W przeciwnym razie będzie Cię czekać długi grind. Musisz zebrać 541 przedmiotów z ludzkich zwłok (nie świrusów). W grze jest znacznie mniej ludzi niż świrusów, ale trofeum powinno wpaść pod koniec fabuły, jeśli zawsze będziesz łupił ich ciała. Jeśli zignorujesz to, znalezienie ludzi po fabule w swobodnej wędrówce będzie naprawdę nudne, ponieważ ludzie rzadko pojawiają się poza misjami. Co więcej, jeśli Twój ekwipunek jest pełny, nie zbierzesz żadnych przedmiotów. Kiedy natkniesz się na ludzi, zawsze pozbądź się wszystkich materiałów z ekwipunku, używając ich. Ponieważ możesz znaleźć wiele przedmiotów przy ciałach (po 2-3 sztuki), nie potrzebujesz nawet 541 zabić.

Tymczasowe punkty bez powrotu: Podczas opowieści gra ostrzeże Cię dwukrotnie o punktach bez powrotu (da ci podpowiedź na ekranie, nie możesz tego przegapić). Pierwszy znajduje się na końcu trzeciego regionu „Lost Lake”. Drugi jest na końcu piątego regionu „Crater lake”. Gra zapomina Ci powiedzieć, że są one TYMCZASOWE i możesz wrócić do wszystkich regionów po ukończeniu gry. Więc nie martw się, jeśli coś przeoczyłeś. Po prostu zakończ historię, a wszystkie obozy nadal tam będą. Nic nie da się pominąć. Po fabule nadal możesz zdobyć wszystkie trofea i przedmioty kolekcjonerskie (poza przemowami pułkownika Garreta). Pamiętaj tylko, że tymczasowo zablokujesz pierwsze 3 regiony do końca gry, a potem możesz wrócić.

Krok 2: 3 poziom zaufania z trzema różnymi obozowiskami i 45 umiejętnościami
Jeśli zastosowałeś się do rady z kroku 1 i wykonałeś wszystkie zadania obozowe i działania poboczne podczas opowieści, powinieneś być blisko 3 poziomu zaufania ze wszystkimi obozami, ale nadal brakuje kilku tysięcy punktów zaufania. Powinieneś także mieć 40-42 punktów umiejętności, jeśli zrobiłeś wszystko do tej pory.

To, co musisz zrobić teraz, to zabić większość Hord w danym regionie ,aby zdobyć ostatnie punkty zaufania i umiejętności. Hordy są znacznie łatwiejsze po fabule, ponieważ będziesz miał wiele ulepszeń, umiejętności i lepszą broń. Wszystkie są automatycznie oznaczane na mapie pod koniec historii, dzięki czemu łatwiej je zlokalizować. 

Krok 3: Przedmioty kolekcjonerskie i trofea
Teraz, gdy historia się skończy, otrzymasz automatycznie wiele przedmiotów kolekcjonerskich. W rzeczywistości 2 kolekcjonerskie kategorie są całkowicie automatyczne z postępem fabuły i nie można ich pominąć (Radio Wolny Oregon i Notatki laboratoryjne Sary).
Resztę znajdźiek odnajdziesz w otwartym świecie. Filmy ze znajdźkami znajdziesz w poniższym poradniku.

Jednoprocentowiec

Jednoprocentowiec

Daj z siebie wszystko i jeszcze więcej, odblokowując każde trofeum w Days Gone.

Platyna

Zdobądź pozostałe trofea, aby zdobyć trofeum platynowe.

To tylko draśnięcie

To tylko draśnięcie

Ucieknij z zajazdu Szalonego Williego.

Brązowe trofeum

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Ty chyba chcesz umrzeć” w wątku fabularnym “To mój brat”.

Specjalna dostawa

Specjalna dostawa

Dostarcz chłodziarkę Tucker lub Copelandowi.

Brązowe trofeum

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Otrzymamy je po ukończeniu wątku fabularnego “W pogoni za Leonem”. Na końcu musisz wybrać komu dostarczyć przesyłkę. Nie ma znaczenia kogo wybierzesz.

Cele i środki

Cele i środki

Odkryj, co się stało z NERO.

Brązowe trofeum

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Oni nie śpią” w wątku fabularnym “Gdzie jest Nero”.

Zgubione i odnalezione

Zgubione i odnalezione

Jedź z Boozerem na południe.

Brązowe trofeum

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Nikt nie był tego świadomy” w wątku fabularnym “To mój brat”.

Towarzysze broni

Towarzysze broni

Sprawdź, co u Boozera.

Brązowe trofeum

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Przydałaby się pomocna dłoń” w wątku fabularnym “To mój brat”.

Odzyskaj swoje imię

Odzyskaj swoje imię

Odwdzięcz się.

Brązowe trofeum

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Można się było domyślić” w wątku fabularnym “Jesteś bezpieczna”.

Jazda na nomadę

Jazda na nomadę

Rusz w drogę samotnie.

Brązowe trofeum

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Znów jak Nomada” w wątku fabularnym “Robiliśmy różne rzeczy”.

Trzymaj się mocno

Trzymaj się mocno

Zobacz się z kimś znajomym.

Brązowe trofeum

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Wojna, którą możemy wygrać” w wątku fabularnym “Pamiętam”.

Robi się zimno

Robi się zimno

Odzyskaj, co utraciłeś.

Brązowe trofeum

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Nie mogliśmy ryzykować” w wątku fabularnym “Nigdy się nie poddam”.

Morior Invictus

Morior Invictus

Wyrusz w drogę, by odzyskać, co do ciebie należy.

Srebrne trofeum

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Wyjście z podziemi” w wątku fabularnym “Wyścig z czasem”.

Czekałem na to

Czekałem na to

Zemścij się raz na zawsze.

Brązowe trofeum

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Otrzymamy je w trakcie misji “Jak na oprycha z motorem” w wątku fabularnym “Nigdy się nie poddam”.

Dni, które już znamy

Dni, które już znamy

Ukończ fabułę Days Gone.

Złote trofeum

Ukończ fabułę Days Gone.

Łowca obozów wypadowych

Łowca obozów wypadowych

Ukończ wątek fabuły “Łowca obozów wypadowych”.

Srebrne trofeum

W grze Days Gone jest do odnalezienia/przejęcia 14 obozów wypadowych potrzebnych do ukończenia misji i zdobycia trofeum. Wideo poniżej pokazuje wszystkie lokalizacje obozów wypadowych, a także lokalizacje bunkrów.
Celem każdego obozu wypadowego jest usunięcie wszystkich znajdujących się w nim wrogów. Następnie na mapie oznaczony zostanie obszar poszukiwań, w którym należy znaleźć właz do podziemnego bunkra. Oczyszczanie obozów najlepiej wykonywać w ukryciu. Do tego nadają się kusza i ciche zabójstwa. Możesz także rzucać kamieniami, aby odwrócić uwagę wrogów, a następnie unieszkodliwić przeciwnika z ukrycia.

Oczyszczenie wszystkich obozów wypadowych powinno być jednym z twoich priorytetów ponieważ po ukończeniu usuwa się mgła z mapy i ujawnia inne przedmioty kolekcjonerskie w okolicy. Po ukończeniu dostajesz także Przepisy, które są potrzebne do stworzenia wszystkich rodzajów strzał do kuszy (wymagane do trofeum Różnorodność nadaje życiu smaku). Żaden z obozów nie jest do przeoczenia! Po opowiadaniu można się swobodnie poruszać, możesz wrócić do wszystkich regionów, dokończyć wszystkie poboczne zajęcia i zdobyć prawie wszystkie przedmioty kolekcjonerskie (niemożliwe do zdobycia są tylko przemowy pułkownika). Warto zauważyć, że istnieją dwa tymczasowe punkty bez powrotu. Jeden na końcu trzeciego regionu „Lost Lake” i jeszcze jeden na końcu 5 regionu „Crater Lake”. Po ukończeniu fabuły będziesz mógł wrócić do tych regionów.

Eksterminator stref lęgowych

Eksterminator stref lęgowych

Ukończ wątek fabuły „Eksterminator stref lęgowych”.

Srebrne trofeum

W Days Gone musisz  zlikwidować 12 stref lęgowych oraz 18 stref lęgowych krzykaczy. Wszystkie strefy powiązane są z wątkiem fabularnym “Eksterminator stref lęgowych”. Twoim celem w każdej strefie jest wypalenie gniazd.
Aby spalić gniazda, możesz rzucić kanister z paliwem i strzelić lub rzucić Mołotowem. Najlepszym jednak wyborem jest użycie strzał zapalających. Dostaniesz 3 strzały z Nafty zamiast 1 Mołotowa. Bełty zapalające odblokujesz zdobywając 8 obozów wypadowych. 
Do każdego z gniazd możesz powrócić po ukończeniu gry. Po ukończeniu fabuły można swobodnie poruszać się po świecie gry i można wrócić do wszystkich regionów i dokończyć wszystkie poboczne zadania.

Łowca obozów łupieżców

Łowca obozów łupieżców

Ukończ wątek fabuły „Łowca obozów łupieżców”.

Srebrne trofeum

Days Gone zawiera 10 misji “Łowca obozów łupieżców”. Są one potrzebne do ukończenia wątku fabularnego i zdobycia trofeum Łowca obozów łupieżców.
Pierwsze 2 pochodzą z misji fabularnych. Pozostałe 8 pochodzi z zadań w obozowiskach (Zadania poboczne). Oznacza to, że otrzymamy je tylko podczas zleceń w obozowisku i nie można odnaleźć obozów łupieżców podczas swobodnej wędrówki. Po prostu wypełnij wszystkie zadania w obozowisku, a po drodze ukończysz misję z łupieżcami.
Żadnej misji nie możesz pominąć! Po ukończeniu fabuły możesz wrócić do wszystkich regionów i obozów. Warto zauważyć, że istnieją dwa tymczasowe punkty bez zwrotu. Jeden na końcu trzeciego regionu „Lost Lake” i jeszcze jeden na końcu 5 regionu „Crater Lake”. Następnie po ukończeniu fabuły cała mapa otwiera się ponownie. 

Koniec świata

Koniec świata

Ukończ wątek fabuły „Koniec świata”.

Srebrne trofeum

W Days Gone jest 12 punktów kontrolnych Nero. Poniżej zamieszczam film z lokalizacją każdego z nich. Ukończenie wszystkich odblokuje trofeum i zakończy linię zadań Koniec świata.
Ukończenie punktu kontrolnego odblokuje go jako punkt szybkiej podróży. W każdym punkcie kontrolnym znajdziesz również po jednym Iniektorze Nero (używane są do zwiększenia poziomu: zdrowie, kondycji i skupienia). Koncepcja jest zawsze taka sama: na każdym punkcie kontrolnym znajduje się generator, który potrzebuje paliwa do uruchomienia. Przed uruchomieniem generatora możesz wyłączyć głośniki, aby świrusy Cię nie usłyszały, ale nie jest to obowiązkowe. W punkcie kontrolnym musisz odnaleźć kanister z benzyną i zatankować generator. Po uruchomieniu generatora drzwi się odblokują i możesz wejść do budynku Nero. Niektóre budynki wymagają bezpiecznika, który odnajdziesz w niedalekiej okolicy podążając za wskazówkami. Czasami też musisz naprawić generator, co będzie Cię kosztować trochę złomu.
Żadnego z punktów kontrolnych nie możesz bezpowrotnie pominąć. Po ukończeniu fabuły możesz swobodnie poruszać się po świecie gry i możesz wrócić do wszystkich regionów i dokończyć wszystkie poboczne zadania i zdobyć prawie wszystkie przedmioty kolekcjonerskie (poza przemowami pułkownika Garetta). 

Jedna z głowy

Jedna z głowy

Pokonaj swoją pierwszą hordę.

Srebrne trofeum

Trofeum można by powiedzieć, że nie do pominięcia. Podczas przejścia fabuły spotkasz się 3 razy z Hordą. W zależności na jakim poziomie grasz będzie można pominąć walkę po trzech nieudanych próbach zabicia hordy (dostępne tylko na najniższym poziomie trudności). W razie problemów poniżej zamieszczam filmik, w którym zabijam hordę poniżej 1 minuty i jednocześnie zdobywam trofeum Days Gone w 60 sekund.

Drift w Farewell

Drift w Farewell

Jadąc motocyklem, używaj driftu przez łącznie 10 minut.

Brązowe trofeum
 To jest nóż

To jest nóż

Zabij nożem łamacza, biegacza i wścieklaka.

Srebrne trofeum

Łamacz to duży umięśniony świrus, który bardzo chętnie zmiażdży Twoją głowę. Biegacze są najbardziej zwinnymi świrusami, a Wścieklaki to zmutowane niedźwiedzie, które mają więcej zdrowia niż zwykłe niedźwiedzie. Najlepszym sposobem na uzyskanie tego jest Misja fabularna „Grać calutką noc” gdy po raz pierwszy odwiedzasz 4. region Żelazny Stok. Tam będziesz walczył z Łamaczem (walki nie można pominąć). To, co jest świetne w tym miejscu, to to, że pokazuje ci zdrowie Łamacza, podczas gdy w swobodnej wędrówce nie. Spróbuj zdobyć trofeum przy tej okazji. Możesz najpierw osłabić wroga innymi broniami. Tylko ostatnie trafienie musi pochodzić z Noża do buta. To domyślny nóż, który zawsze nosisz ze sobą. Oczywiście możesz zdobyć trofeum po ukończeniu fabuły w wolnej wędrówce. Zalecam wtedy zakupić zdolność Egzekutor z zakładki Walka w zwarciu– umożliwi Ci to atakowanie ciężkich świrusów z ukrycia i zabicie ich jednym ciosem.

Duch z Farewell

Duch z Farewell

Dokonaj 100 zabójstw z ukrycia.

Brązowe trofeum

Musisz podejść do wroga od tyłu tak aby Cię nie zauważył i zabić go naciskając trójkąt . Nie musisz zakradać się do niego, możesz po prostu podbiec do wroga od tyłu. Dopóki wróg nie podejmie walki z Tobą to zabójstwo zostanie zaliczone jako zabójstwo z ukrycia.
W obozach wypadowych i obozach łupieżców możesz zdobyć po kilka lub kilkanaście zabójstw z ukrycia. Trofeum powinno wpaść naturalnie podczas przejścia gry.

Sprawdzona broń

Sprawdzona broń

Zabij 200 przeciwników za pomocą stworzonej broni.

Brązowe trofeum

Broń, którą możesz wytworzyć to broń biała i rzucana oraz materiały wybuchowe. Najlepszym sposobem na zdobycie tego trofeum jest użycie zmodyfikowanej broni białej. Przepisy na modyfikacje otrzymujesz za ukończenie obozów wypadowych. Pierwszy obóz jest częścią misji “Nie ma głodujących patriotów” i daje przepis na „kij z kolcami” (nie do pominięcia). Do stworzenia wymaga kija, gwoździ i złomu.
Wykup umiejętność „Naprawy polowe” w menu Umiejętności z zakładki Walka w zwarciu. Pozwala to w każdej chwili naprawić broń za złom, który można znaleźć pod maską samochodów. Kiedy twoja stworzona broń do walki w zwarciu jest bliska zniszczenia, napraw ją złomem. Jest to szybsze niż tworzenie jej ponownie i pozwala szybko zdobyć wiele zabić ze stworzonej broni.
Postęp tego trofeum możesz śledzić w zakładce Wątki fabuły> Trofea> Sprawdzona broń.

Różnorodność nadaje życiu smaku

Różnorodność nadaje życiu smaku

Zabij wroga każdym rodzajem bełtu do kuszy.

Srebrne trofeum

Istnieje 5 rodzajów bełtów do kuszy. Zabij dowolnego wroga każdą ze strzał, aby odblokować to trofeum. Kusza jest automatycznie odblokowywana od początku gry. Wszystkie bełty odblokujesz wykonując misje i przejmując obozy wypadowe.

 1. Bełt (1x cedrowe gałęzie, 1x złom) – podstawowa amunicja dostępna od początku.
 2. Bełt z osadem (1x cedrowe gałęzie, 1x osad z gniazd, 1x złom) – do odblokowania podczas misji “Oni nie śpią” z wątku “Gdzie jest Nero”
 3. Zatruty bełt (1x cedrowe gałęzie, 1x trucizna, 1x złom) – do odblokowania podczas misji “Mam plan” z wątku “Nigdy się nie poddam”
 4. Bełt zapalający (1x cedrowe gałęzie, 1x szmata, 1x nafta, 1x złom) – odblokowuje się po ukończeniu 8 obozów wypadowych
 5. Wybuchowy bełt (1x cedrowe gałęzie, 1x zapalnik iskrowy, 1x proch strzelniczy, 1x złom) – odblokowuje się po ukończeniu 12 obozów wypadowych.
Zmiany na lepsze

Zmiany na lepsze

Kup ulepszenie swojego motocykla w kategoriach wydajności, wyglądu i lakieru.

Srebrne trofeum

Możesz zdobyć to trofeum w pierwszym obozie Copeland-a. Wszelkich modyfikacji możesz dokonać u mechanika. Istnieją 3 kategorie: Wydajność, wygląd i lakier. Kup 1 ulepszenie z każdej kategorii, aby odblokować to trofeum. Możesz wybrać najtańsze opcje.

Pierwszy zakup

Pierwszy zakup

Po raz pierwszy ulepsz swój motocykl.

Brązowe trofeum

Patrz trofeum Zmiany na lepsze

Apokalipsa na dopalaczu

Apokalipsa na dopalaczu

Jadąc motocyklem, przez co najmniej 5 sekund używaj jednocześnie nitro i driftu.

Brązowe trofeum

To trofeum wymaga ulepszenia Nitro do poziomu 3.
Ulepszenie Nitro na poziomie 3 możesz zakupić w obozie Diamond Lake w regionie Crater Lake. Wcześniej musisz zdobyć 3 poziom zaufania w tym obozie. Wykonuj wszystkie misje fabularne i zadania poboczne, a następnie zabijaj Hordy w regionie autostrady 97 ,a poziom zaufania wzrośnie. Najlepiej zrobić to po ukończeniu fabuły, ponieważ wtedy Hordy zostaną automatycznie zaznaczone na mapie.
Po zakupie ulepszenia Nitro 3 możesz podejść do próby zdobycia trofeum. Musisz driftować w dużym okręgu (Drift przy zablokowanym przednim kole się nie liczy).
Musisz trochę przyspieszyć. Następnie przytrzymaj: Lewy trigger (skieruj go w lewo lub w prawo w zależności, w którą stronę chcesz driftować) +  R2 + Kółko + X . Możliwe, że będziesz musiał trochę poćwiczyć nim uda Ci się zdobyć trofeum.

Sztuka naprawy motocykla

Sztuka naprawy motocykla

Użyj 100 sztuk złomu na swoim motocyklu.

Brązowe trofeum

Złom służy do naprawy motoru. Wypadek na motorze, skoki lub jazda przez wodę go uszkodzą. Po tych czynnościach musisz naprawić motocykl – w przeciwnym razie zatrzyma się lub w najlepszym wypadku będzie jechał bardzo wolno. Złom można znaleźć wszędzie, ale najszybszym i najlepszym miejscem do odnalezienia złomu są silniki w samochodach. To trofeum przyjdzie naturalnie, nieraz będziesz musiał naprawić motocykl. Aby naprawić motocykl musisz stać blisko niego, a następnie przytrzymać kółko. Uwaga: Umiejętność przetrwania „Majster-klepka” podwaja skuteczność złomu podczas naprawy motocykla, dlatego naprawa zabierze tylko połowę złomu.

Możesz to śledzić w zakładce Wątki fabuły (przesunięcie palcem po Touchpadzie w górę)> Trofea> Sztuka naprawy motocykla.

Hiena cmentarna

Hiena cmentarna

Zbierz 541 przedmiotów znalezionych przy zwłokach.

Brązowe trofeum

To jedyne trofeum, na które naprawdę musisz zwrócić uwagę od samego początku! Przedmioty mogą być zbierane tylko z ludzkich zwłok (nie świrusów). W grze jest znacznie mniej ludzi niż świrusów, ale trofeum nie powinno sprawić problemu jeżeli będziesz łupił każde ciało. Aby okraść zwłoki, stań obok i przytrzymaj  kwadrat. Ludzi spotkasz w misjach fabularnych, obozach wypadowych, obozach łupieżców. W otwartym świecie spotkasz ludzi gdy będą szykować na Ciebie zasadzkę. 
Liczą się tylko zebrane przedmioty. Jeśli więc Twój ekwipunek jest pełny i nie możesz splądrować niczego z ciała, nie doda to niczego do Twojego postępu. Ułatwieniem jest to, że większość ludzi upuszcza wiele przedmiotów i liczą się one wszystkie. Więc możesz zdobyć 3 przedmioty z jednego trupa. Staraj się zużywać przedmioty takie jak mołotowy, apteczki i inne przedmioty , które możesz wytworzyć. Gdy napotykasz duże grupy ludzi Twój ekwipunek będzie pusty i będziesz mógł zebrać wiele przedmiotów ze zwłok.

Jeśli nie jesteś ostrożny z tym (tj. Nigdy nie plądruj ciał lub zawsze masz pełny ekwipunek), możesz tego nie mieć. Po wykonaniu wszystkich misji i obozów zasadzki bardzo długo grind musiałby skłonić ludzi do odrodzenia się w otwartym świecie.

Nadstawcie uszu

Nadstawcie uszu

Zbierz 989 uszu świrusów.

Brązowe trofeum

Każdy świrus, którego zabijasz, pozostawi ucho. Po prostu przejdź po nim, aby je zebrać. Stanie się to automatycznie w drodze do platyny, ponieważ musisz zabić wiele hord, aby zdobyć kilka ostatnich punktów umiejętności. Większe hordy w 5. i 6. regionie zawierają setki świrusów. Zabicie 3-4 hord w regionach końcowych da ci więcej uszu niż jest wymagane do tego trofeum. Wszystkie Hordy zostaną automatycznie zaznaczone na mapie po ukończeniu fabuły.
Uszy możesz sprzedawać w obozie. Nie musisz mieć 989 w ekwipunku w tym samym czasie (możesz sprzedawać uszy i nadal liczą się do trofeum).

Znalezione nie kradzione

Znalezione nie kradzione

Zdobądź swoją pierwszą znajdźkę.

Brązowe trofeum

Trofeum otrzymamy na samym początku gry po odebraniu Leonowi rysunku “Surowy szkic posągu anioła”

Samozwańczy łowca skarbów

Samozwańczy łowca skarbów

Zdobądź 50% znajdziek.

Brązowe trofeum

Patrz trofeum Objazdowa wystawa rupieci

Objazdowa wystawa rupieci

Objazdowa wystawa rupieci

Zdobądź 75% znajdziek.

Srebrne trofeum

Days Gone zawiera 240 przedmiotów kolekcjonerskich. Trofeum wymaga odnalezienia tylko 75% znajdziek czyli nie musisz zdobywać wszystkiego, a trofeum i tak wpadnie na Twoje konto. Znajdźki podzielone są na 10 kategorii. Jedynymi znajdźkami ,które możesz bezpowrotnie pominąć są Przemowy pułkownika Garreta. Można je zdobyć w regionie Crater Lake w obozie “Wyspa Magów”. Podczas zdobywania przedmiotów dla naukowców musisz wysłuchać 6 przemówień pułkownika. Przemówienia będą zaznaczone na mapie jako misje z fabuły “Prawo i nieporządek”. Wszystkie inne przedmioty kolekcjonerskie są nie do pominięcia i nadal można je zdobyć po ukończeniu fabuły. W filmach poniżej zaprezentuje lokalizację każdej ze znajdziek. 

Postacie:

Dane wywiadowcze Nero:

Przemowy pułkownika Garreta:

Kazania wiecznego spoczynku:

Turystyka:

Znaczniki historyczne:

Zielarstwo:

Obozowy gitarzysta:

Nieznana broń NERO – Technologia IPCA – Paralizator IPCA – nie wlicza się do znajdziek. Nie jest wymagany do zdobycia 100%.

Przeżycie to nie życie

Przeżycie to nie życie

Uratuj 10 ocalałych osób.

Brązowe trofeum

Od czasu do czasu podczas podróży po świecie gry możesz usłyszeć Ocalałych płaczących i proszących o pomoc. Czasami odpierają ataki świrusów lub ludzi, innym razem są przetrzymywani jako zakładnicy przez ludzi, a innym razem utknęli w samochodach. Są to spotkania losowe. Po ich uratowaniu możesz wysłać ich do wybranego obozu, aby zdobyć zaufanie i / lub pieniądze. Sposób, w jaki znaleźć tych ludzie, polega na słuchaniu ich wołania o pomoc, gdy są w pobliżu.

Możesz to śledzić w Menu Wątki Fabuły > Trofea> Przeżycie to nie życie

Chemicznie polepszone życie

Chemicznie polepszone życie

Po raz pierwszy ulepsz swoje zdrowie, kondycję lub skupienie.

Brązowe trofeum

Trofeum związane z fabułą. Ulepszenia zdrowia / kondycji / skupienia wymagają iniektorów NERO. Pierwszy iniektor NERO znajdziesz podczas wątku fabularnego „To mój brat” w misji “Spieprzali w podskokach”.

Zwiększona wydajność

Zwiększona wydajność

Uzyskaj maksymalny możliwy poziom zdrowia, kondycji lub skupienia.

Srebrne trofeum

Ulepszenia zdrowia, kondycji i skupienia można znaleźć wyłącznie w punktach kontrolnych Nero i terenach badawczych Nero. W każdym z tych miejsc będzie skrzynka zawierająca ulepszenie. W grze jest wystarczająco dużo ulepszeń, aby w pełni zmaksymalizować wszystko. Do trofeum musisz zmaksymalizować tylko jeden z nich. Zdrowie i kondycja są jak dla mnie najbardziej przydatne. W celu zdobycia tego trofeum zawsze wybieraj tę samą statystykę (np. zdrowie), aby zdobyć to trofeum szybciej.

Najlepsi przyjaciele na zawsze

Najlepsi przyjaciele na zawsze

Zwiększ poziom zaufania w obozie, by uzyskać status sprzymierzonego.

Srebrne trofeum

Patrz trofeum: Najlepsi przyjaciele na zawsze (po grób)

Najlepsi przyjaciele na zawsze (po grób)

Najlepsi przyjaciele na zawsze (po grób)

Zwiększ poziom zaufania, by uzyskać status sprzymierzonego w trzech różnych obozach.

Złote trofeum

W grze znajduje się 5 Obozowisk. Musisz osiągnąć maksymalne zaufanie tylko w 3 z nich.

Sposoby zdobywania zaufania:

 • Misje fabularne
 • Praca w obozowisku (zadania poboczne)
 • Misje poboczne (punkty kontrolne Nero, obozy wypadowe, obozy łupieżców)
 • Hordy (zabicie hordy w regionie, w którym znajduje się obóz)
 • polowanie na świrusy i późniejsza sprzedaż uszu w obozie
 • Kuchnia obozowa (dostarczanie roślin i mięsa zwierząt)
 • Ocaleni (wysyłając ocalałych do obozu)

Pierwsze 4 opcje są najbardziej niezawodne. Po drodze wykonuj misje fabularne i zadania w obozowiskach. Podczas fabuły są dwa punkty bez powrotu, które tymczasowo zablokują cię w niektórych regionach, ale po opowieści mapa się otwiera i możesz ukończyć wszystkie zadania, które Ci zostały.
Ponieważ poziom zaufania prowadzi do lepszych broni i ulepszeń motocykla, zalecam wykonanie zadań w obozowisku i zadań pobocznych przy pierwszej okazji. Spowoduje to, że przeskoczysz na 2 poziom zaufania. Pozostałe brakujące punkty do 3 poziomu zaufania zdobędziesz przez pokonanie Hord w regionie.

Hordy będą zbyt trudne na początku gry, wstrzymaj się z ich likwidacją, aż do końca historii! Inną korzyścią jest to, że na końcu historii są one oznaczone na mapie, dzięki czemu zaoszczędzisz dużo czasu na ich wyszukiwanie. 

Miliony złotych monet

Miliony złotych monet

Wydaj 20 000 kredytów w jednym obozie.

Srebrne trofeum

Istnieje kilka sposobów zarabiania kredytów:

 • Misje fabularne
 • Misje z obozów (zadania poboczne)
 • Inne zadania poboczne takie jak punkty kontrolne Nero, obozy wypadowe, obozy łupieżców
 • Hordy (zabicie hordy w regionie, w którym znajduje się obóz)
 • Polowanie na świrusów i sprzedaż ich uszu w obozach
 • Kuchnia obozowa (dostarczanie roślin i mięsa zwierząt)
 • Ocaleni (wysyłający ocalałych do obozu)

Każdy obóz ma swoją własną walutę! Więc jeśli zarabiasz pieniądze w jednym obozie, możesz je wydać tylko w tym konkretnym obozie. Zdobycie 20 000 kredytów przychodzi naturalnie, gdy wykonujesz wszystkie misje fabularne, zadania poboczne w obozie i działania poboczne w regionie. Musisz wydać wszystkie te pieniądze w jednym obozie. Kup wszystkie ulepszenia motocykla i broń w dowolnym obozie, aby wydać 20 000. Nie musisz wydawać 20 000 w tym samym czasie, tylko w sumie (można to zrobić podczas wielu wizyt w tym samym obozie).

Witaj na imprezie, stary

Witaj na imprezie, stary

Oczyść wszystkie obozy wypadowe, strefy lęgowe i punkty kontrolne NERO w jednym regionie.

Srebrne trofeum

Trofeum łatwe do zdobycia i nie wymagające wyjaśniania. Po przejęciu obozów wypadowych, zniszczeniu stref lęgowych i ograbieniu punktu kontrolnego NERO w jednym regionie trofeum odblokuje się.

Kuchenny zaopatrzeniowiec

Kuchenny zaopatrzeniowiec

Sprzedaj mięso zwierzęce lub rośliny w dowolnym obozie.

Brązowe trofeum

Trofeum wpadnie podczas pierwszej sprzedaży mięsa lub rośliny w kuchni w dowolnym obozie. Mięso pozyskujemy z zabitych zwierząt np wilków, pum czy niedźwiedzi. Łatwiejszym sposobem na zdobycie tego trofeum jest sprzedaż roślin ponieważ grzyby,jagody czy zioła można znaleźć dosłownie w każdym miejscu. Dodatkowo może nam pomóc zdolność Sokole oko ,która wyświetla rośliny na minimapie.

Nie powstrzymuj mnie

Nie powstrzymuj mnie

Odblokuj pierwszą umiejętność.

Brązowe trofeum

Patrz trofeum Pan Fahrenheit

Jestem poza kontrolą

Jestem poza kontrolą

Odblokuj 15 umiejętności.

Brązowe trofeum

Patrz trofeum Pan Fahrenheit

Nic mnie nie powstrzyma

Nic mnie nie powstrzyma

Odblokuj 30 umiejętności.

Brązowe trofeum

Patrz trofeum Pan Fahrenheit

Pan Fahrenheit

Pan Fahrenheit

Odblokuj 45 umiejętności.

Srebrne trofeum

W grze jest dokładnie 45 umiejętności (po 3 kategorie x 15 umiejętności). Więc dla tego trofeum będziesz musiał odblokować je wszystkie.

Będzie to jedno z twoich ostatnich trofeów w Days Gone. Najpierw musisz pokonać wszystkie misje fabularne, zadania obozowe (poboczne) i działania poboczne (obozy wypadowe, punkty kontrolne Nero, obozy łupieżców). Spowoduje to uzyskanie około ~40 poziomu umiejętności. Aby zdobyć kilka ostatnich punktów umiejętności, musisz pokonać część Hord. Hordy są automatycznie zaznaczane na mapie po ukończeniu fabuły. Zostaw sobie je na koniec, ponieważ eliminacja hord jest najtrudniejszą rzeczą w grze. Mimo, że w fabule są 3 punkty bez powrotu, możesz wrócić wszędzie po zakończeniu opowieści. Następnie cała mapa dostępna jest ponownie ponownie i możesz wykonać wszystkie pozostałe zadania obozowe, zadania poboczne, Hordy itp.

I kamieni kupa

I kamieni kupa

Zniszcz 12 kopców anarchistów.

Brązowe trofeum

W Days Gone musisz znaleźć 12 lokalizacji kopców anarchistów. Po znalezieniu kopca naciśnij kwadrat, aby go kopnąć. W grze jest ich o wiele więcej niż 12, ale nie dają żadnej nagrody poza trofeum. Na potrzeby tego trofeum w filmie podałem tylko 12. 

Oregoński Pomysłowy Dobromir

Oregoński Pomysłowy Dobromir

Stwórz 50 przedmiotów.

Brązowe trofeum

Przedmioty mogą być stworzone w kole wyboru broni za pomocą określonych materiałów które można znaleźć w świecie gry. Po prostu przytrzymaj R1 w kole wyboru broni, nad przedmiotem, który chcesz stworzyć. Możesz tworzyć Mołotowy, materiały wybuchowe, apteczki, broń białą, strzały do kuszy i pułapki. Trofeum zdobędziesz naturalnie w trakcie przejścia gry. Materiały znajdziesz przy ciałach zabitych wrogów i w większości budynków na całym świecie (szczególnie w punktach kontrolnych Nero). Materiały odradzają się po pewnym czasie i mogą być ponownie zebrane w tych samych miejscach.

Udostępnij ten artykuł
Udostępniany adres URL
Poprzedni post

Days Gone Lista trofeów

Następny post

Marvel’s Spider-Man 2 Lista trofeów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj dalej
0
Udostępnij