Assassin's Creed Valhalla Lista trofeów

Assassin’s Creed Valhalla Poradnik do trofeów

Legenda wikingów

Legenda wikingów

Zdobądź wszystkie trofea

Platyna

Tak jak w opisie. Zdobądź wszystkie pozostałe trofea, aby zdobyć to platynowe.

Początek sagi

Początek sagi

Ukończ prolog

Brązowe trofeum

Trofeum związane z fabułą. Otrzymamy je po ukończeniu prologu.

Do Anglii!

Do Anglii!

Opuść Norwegię

Brązowe trofeum

Trofeum związane z fabułą. Otrzymamy je po wypłynięciu do Anglii podczas misji “Morze przeznaczenia”

Trudne wybory

Trudne wybory

Ukończ wątek “Grantebridgescire”

Brązowe trofeum

Trofeum związane z fabułą. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Wyspa Ely”

Zakon ujawniony

Zakon ujawniony

Ukończ wątek “Lunden”

Brązowe trofeum

Trofeum związane z fabułą. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Rozprawa ze Sternikiem”

Dobry Sas

Dobry Sas

Ukończ wątek “Wschodnia Anglia”

Brązowe trofeum

Trofeum związane z fabułą. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Zaślubiny”

Oto moja dłoń

Oto moja dłoń

Ukończ wątek “Cent”

Brązowe trofeum

Trofeum związane z fabułą. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Krwawe powitanie”

Prośba o przysługę

Prośba o przysługę

Ukończ wątek “Suthsexe”

Brązowe trofeum

Trofeum związane z fabułą. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Szturm na mury”

Wróg mojego wroga

Wróg mojego wroga

Ukończ wątek “Wincestre”

Brązowe trofeum

Trofeum związane z fabułą. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Dobijanie Saksa”

Śladami bogów

Śladami bogów

Ukończ zadania w Asgardzie i Jotunheimie

Srebrne trofeum
Jak zostało przepowiedziane

Jak zostało przepowiedziane

Ukończ wątek główny “Przepowiednia”

Srebrne trofeum

Trofeum związane z fabułą. Otrzymamy je po ukończeniu misji “Stróż brata swego…”

Anglia pod kontrolą

Anglia pod kontrolą

Ukończ wątek “Hamtunscire”

Srebrne trofeum

Trofeum otrzymamy po ukończeniu wszystkich misji fabularnych.

Kasata Zakonu

Kasata Zakonu

Zlikwiduj wszystkie cele z Zakonu Starożytnych

Złote trofeum

W grze mamy do odnalezienia 45 członków Zakonu Starożytnych. 13 z nich jest powiązanych z misjami fabularnymi. Pozostałych 32 musisz odnaleźć w otwartym świecie gry. Po wybudowaniu Siedziby Ukrytych w Kruczej Przystani otrzymasz wskazówki dotyczące dwóch celów. Nie musisz zdobywać wskazówek, aby zlikwidować cele (poza misjami fabularnymi). Możesz udać się bezpośrednio do miejsca w którym przebywa wróg z Zakonu Starożytnych i zlikwidować go. Lokalizacja celów w filmie poniżej:

Rozróba

Rozróba

Ukończ swój pierwszy najazd w Anglii

Brązowe trofeum

Trofeum można by rzec, że nie do pominięcia. Aby rozwijać swoją osadę musisz wykonać wiele najazdów. Najazdy oznaczone są na mapie dwoma skrzyżowanymi czerwonymi toporami. Aby najazd został zaliczony musisz otworzyć wszystkie duże skrzynie (oznaczone jako bogactwo).

To żyje!

To żyje!

Stwórz własnego Jomsvikinga

Brązowe trofeum

Jomsviking może zostać utworzony w Twojej osadzie (Kruczej Przystani) w Anglii. Musisz udać się do koszar nad rzeką i porozmawiać z tamtejszym NPC. Spowoduje to wyświetlenie narzędzia do tworzenia Jomsvikinga. Lokalizacja pokazana poniżej:

Wyciszenie

Wyciszenie

Rozwiąż zagadkę stojącego głazu

Brązowe trofeum

Te łamigłówki będą wymagały użycia Wzroku Odyna, aby odsłonić runy na pobliskich kamieniach. Twoim zadaniem będzie znalezienie kąta, z którego widać całą runę. Znalezienie kąta i obejrzenie Runy wystarczy, aby ukończyć zagadkę. Ukończenie pierwszej układanki ze stojącym kamieniem zaowocuje zdobyciem tego trofeum.

Równowaga

Równowaga

Ukończ 3 wyzwania związane z kopcami

Brązowe trofeum

W niektórych Tajemnicach znajdziesz kamienie do ułożenia. Twoim zadaniem jest układanie kamieni jeden na drugim, zwracając uwagę na rozmiar, kształt i położenie, aby zapewnić stabilność konstrukcji. W pewnej odległości od ziemi pojawi się zielony okrąg, do którego będziesz musiał dotrzeć, układając swoją konstrukcję w stos na tyle wysoko, aby osiągnąć lub przekroczyć odległość tego koła od ziemi. Gdy osiągniesz tę wysokość, a twoja struktura będzie stabilna przez sekundę lub dwie, okrąg zmieni kolor na pomarańczowy, umożliwiając ci zatwierdzenie struktury i ukończenie tego wyzwania.

Stara szkoła poszukiwaczy skarbów

Stara szkoła poszukiwaczy skarbów

Zbierz 5 nagród związanych ze skarbami (tylko w grze podstawowej)

Brązowe trofeum

W niektórych lokalizacjach artefaktów otrzymasz mapę prowadzącą do skarbu. Do odnalezienie jest 21 skarbów, ale aby zdobyć trofeum wystarczy zdobyć tylko 5. Lokalizacja wszystkich map oraz skarbów znajduje się w filmie poniżej:

Ulubiona rozrywka Skadi

Ulubiona rozrywka Skadi

Wykonaj 150-metrowy ślizg na śniegu

Brązowe trofeum

Aby zdobyć to trofeum, musisz znaleźć ośnieżone zbocze, na tyle strome, że Eivor zacznie się ślizgać przy próbie zejścia po nim. Zbocze musi być na tyle długie, aby można było zjeżdżać po nim bez przerwy przez 150 metrów, czyli o wiele więcej, niż się wydaje, gdy próbujesz znaleźć idealne nachylenie. W Norwegii jest tylko jeden doskonały stok, w Rygjafylke, na południe od punktu szybkiej podróży. Lokalizacja znajduje się w filmie poniżej:

Polowanie na czarownice

Polowanie na czarownice

Pokonaj jedną z córek Leriona

Brązowe trofeum

Niektóre z tajemnic doprowadzą Cię do walki z czarownicami zwanymi „Córkami Leriona”. Są one jednymi z najpotężniejszych wrogów w grze więc będziesz musiał poczekać do czasu zdobycia odpowiedniego poziomu, aby je pokonać. Lokalizacja Córek Leriona w filmie poniżej:

Atak z siodła

Atak z siodła

Zabij przeciwnika, skacząc z konia

Brązowe trofeum

Trofeum bardzo łatwo zdobyć na początku gry po dotarciu do Fornburg-a. Niedaleko Twojego statku znajduje się plac treningowy. Wezwij wierzchowca i wsiądź na niego. Następnie zadaj około czterech ciosów jednej z kukieł, które się tam znajdują. Gdy będzie na skraju wytrzymałości odjedź troszkę i naciśnij kółko, aby Eivor przykucnął na koniu. Gdy na kukle, którą uszkodziłeś pojawi się napis zgładź naciśnij R1.

Skryty wiking

Skryty wiking

Zabij 10 wrogów z rzędu, nie wdając się w konflikt

Brązowe trofeum

Do tego trofeum liczą się tylko zabójstwa w walce wręcz (nie liczą się zabicia z łuku). Musisz pokonać 10 przeciwników z rzędu bez przerywania skradania się. Włączenie gwarantowanego zabójstwa w ustawieniach gry jest bardzo dobrym pomysłem. Dobrym miejscem do tego jest Opactwo Saint Albanes,  na południe od twojej osady, w regionie Oxenefordscire. Przed rozpoczęciem wykonaj ręczny zapis. Następnie eliminuj wrogów jeden po drugim. Możesz poświęcić tyle czasu, ile potrzebujesz, po prostu nie przerywaj ukrycia.

Bardzo przydatna jest tutaj umiejętność „Seria zabójstw” (żółte drzewko umiejętności),Dzięki temu rzucisz toporem w drugiego pobliskiego wroga, aby go ukradkiem zabić. Używanie tej umiejętności nie przerywa serii zabójstw (liczy się do 10 zabójstw z ukrycia), po prostu upewnij się, że nikt Cię nie widzi podczas jej używania. Idealnie sprawdza się, gdy dwóch wrogów idzie w linii, możesz zdjąć tego z tyłu i rzucić toporem w tego z przodu. Działa tylko wtedy, gdy drugi wróg jest kilka metrów dalej, a nie gdy stoją obok siebie.

Życie codzienne

Życie codzienne

Ukończ 10 wydarzeń w świecie gry

Brązowe trofeum

Wydarzenia w świecie gry można znaleźć na większości Tajemnic. Są to małe zadania poboczne ze statycznym znacznikiem na mapie. Zwykle musisz uważnie słuchać pobliskiego NPC, który powtarza ten sam dialog, lub podążać za nim do walki lub jakiejś układanki. Tak czy inaczej, i tak będziesz musiał ukończyć wszystkie tajemnicze wydarzenia dla platyny, więc to trofeum za ukończenie 10 wydarzeń światowych z pewnością odblokuje się naturalnie na twojej drodze do osiągnięcia tego celu.

Przekombinowany II

Przekombinowany II

Stojąc w płomieniach, zabij 3 żołnierzy na wysokim poziomie trudności bez przełamywania ich tarcz

Srebrne trofeum

Najlepszą lokalizacją na zdobycie tego trofeum jest miasto Werham w Hamtunscire. Przed rozpoczęciem zalecam obniżenie poziomu trudności na najłatwiejszy oraz zapisanie stanu gry (w razie czego będzie można go wczytać gdyby coś poszło nie tak). Pamiętaj, że wróg musi być potężniejszy od Ciebie. Jeżeli obok jego paska zdrowia znajduje się czerwona czaszka oznacza to, że możesz rozpocząć atak. Jeżeli jej nie ma musisz obniżyć swój poziom poprzez zresetowanie umiejętności. W pobliżu wieży/budynku, na której znajduje się punkt medytacji znajduje się trzech chorążych z tarczami. Najpierw zaatakuj ich i obniż poziom ich pasków zdrowia, tak aby zużyć jak najmniej strzał podczas ich dobijania. Kolejnym krokiem jest podpalenie jednego z pobliskich budynków i wskoczenie w płomienie. Teraz będąc cały czas w płomieniach (pamiętając o uzupełnianiu zdrowia co jakiś czas) strzelamy do wrogów z łuku lub podpalamy się i atakujemy ich z bliska. W razie gdyby trofeum się nie pojawiło, kolejnych 2 wrogów z tarczami jest przy bramie wjazdowej do miasta. Robimy wszystko analogicznie tak jak napisałem wyżej. Zabójstwa przy pomocy trucizny zaliczają się do tego trofeum. Należy jednak pamiętać, aby cały czas być w płomieniach.

Na sto procent pełną gębą!

Na sto procent pełną gębą!

Ukończ wszystkie terytoria

Srebrne trofeum

Aby zdobyć to trofeum, musisz ukończyć grę w 100%. Oznacza to zebranie całego bogactwa, tajemnic i artefaktów.
Możesz zobaczyć swoje postępy na mapie świata w każdym regionie (prawy dolny róg). Po zakończeniu historii nadal możesz ponownie odwiedzić wszystkie regiony.

Wiosło to rozniosło

Wiosło to rozniosło

Sterując swoim statkiem, staranuj i zniszcz 5 łodzi w ciągu 2 minut (tylko w grze podstawowej)

Brązowe trofeum

Łatwą do tego zadania lokalizacja znajduje się w Lincolnscire (Anglia), nad rzeką na południe od Botolphston. Zazwyczaj blisko siebie pojawia się 5+ łodzi. Wszystko, co musisz zrobić, to wezwać swój statek, a następnie otwórz żagiel, przytrzymując  i rozbij 5 małych łodzi.

Końcówka rozgrywki

Końcówka rozgrywki

Osiągnij moc na poziomie 280 pkt.

Srebrne trofeum

Poziom 280-ty nie jest najwyższym poziomem, jaki możesz osiągnąć, ale wystarczy aby odblokować to trofeum. Po prostu wydawaj punkty umiejętności w zakładce umiejętności, aż osiągniesz 280 poziom, po czym to trofeum zostanie odblokowane.

Uosobienie gracji

Uosobienie gracji

Wbiegnij w 30 przedmiotów podatnych na zniszczenie

Brązowe trofeum

Najpierw musisz kupić umiejętność Taranujący sprint na szczycie czerwonego drzewka umiejętności. Pozwala to na przebijanie się przez łamliwe obiekty. Przebiegnij teraz przez 30 zniszczalnych obiektów, takich jak wazony, drewniane ogrodzenia, skrzynie, a trofeum się odblokuje.

Budowniczy

Budowniczy

Osiągnij 3. poziom osady

Brązowe trofeum

Patrz trofeum Nie ma jak w domu

Nie ma jak w domu

Nie ma jak w domu

Osiągnij 6. poziom osady

Srebrne trofeum

Poziomy osad to nagrody za ukończenie wątków fabularnych niektórych terytoriów i budowanie nowych budynków. W swojej osadzie na mapie sojuszu możesz zobaczyć nagrody dla każdego terytorium. Niektórzy dają zapasy, a inni poziom osady (zielona ikona chaty). Gdy będziesz przechodzić przez historię i zawierać sojusze z różnymi terytoriami, automatycznie zwiększysz poziom swojej osady. Na przykład terytoria Wschodniej Anglii i Lunden zwiększają poziom osady. Po ukończeniu historii automatycznie osiągniesz 4 poziom (bez budowania czegokolwiek). Pozostałe poziomy pochodzą z budowania nowych budynków w Kruczej Przystani. Z każdym poziomem odblokowujesz nowe typy budynków. Aby osiągnąć poziom 6, po prostu zbuduj je wszystkie, a także ukończ fabułę. Aby budować i ulepszać budynki, potrzebujesz materiałów budowlanych i surowców. Otrzymasz je automatycznie, zbierając całe bogactwo w grze. Poziom twojej osady jest wyświetlany na mapie świata, kiedy najedziesz znacznikiem na Kruczą Przystań (twoją osadę) w prawym dolnym rogu.

Pionier

Pionier

Dotrzyj do Vinlandii

Brązowe trofeum

Region Vinlandia (Ameryka Północna) odwiedzany jest w ramach wątku fabularnego powiązanego z Zakonem Starożytnych. Automatycznie zdobędziesz to trofeum, zabijając cele z Zakonu Starożytnych. Najpierw musisz zabić 6 członków Zakonu w gałęzi po prawej stronie (Kjotve Okrutny, Leofgifu, Hunta syn Hunty, Siostra Frideswida, Avgos Włócznioręki, Vicelin). Wtedy automatycznie odblokujesz nowe zadanie „Na obcej ziemi”. Następnie musisz zdać raport Hythamowi w siedzibie Ukrytych i porozmawiać z Randvi. Podczas rozmowy z Randvi musisz spojrzeć na mapę sojuszu i przewinąć ją w dół (na południe od mapy Anglii), aby zobaczyć Vinlandię i wyruszyć w drogę. Po rozmowie z Randvi udasz się na rozmowę z Twoją przewodniczką Nessą, która pomoże Ci się dostać do Vinlandii. 

Eivor was urządzi

Eivor was urządzi

Udekoruj każde dostępne miejsce w osadzie (tylko w grze podstawowej)

Brązowe trofeum

Dekoracje osady to totemy wokół twojej osady w Anglii (Kruczej Przystani). Wejdź z nimi w interakcję i umieść dowolny z przedmiotów do personalizacji (np. Studnię lub totem berserkera). Możesz użyć tego samego przedmiotu do personalizacji we wszystkich 16 miejscach. Poniżej znajdują się wszystkie miejsca, które możesz udekorować. Jeśli nie wszystkie są jeszcze dostępne, musisz zbudować więcej budynków i ulepszyć swoją osadę.

Nie tego wikinga szukacie

Nie tego wikinga szukacie

Omiń strażnika w zakazanej strefie, wtapiając się w grupę mnichów

Brązowe trofeum

Trofeum bardzo łatwo zdobędziemy w dowolnym mieście gdzie znajdują się mnisi oraz żołnierze. Ważne, abyś był w pomarańczowej strefie nazwanej “obszarem nieufności”. Podejdź do grupy mnichów i przytrzymaj trójkąt, a następnie idź razem z grupą mnichów w stronę strażników. Aby trofeum się odblokowało musisz przejść obok strażnika na tyle blisko, że pojawi się komunikat “zgładź” na jego postaci.

Poczuj moją siłę!

Poczuj moją siłę!

Wyposaż się w 8 zdolności

Brązowe trofeum

Aby zdobyć to trofeum, musisz znaleźć / odblokować co najmniej 8 nowych zdolności, 4 do walki dystansowej i 4 do walki wręcz. Zdolności można znaleźć w Uczonych Księgach, które można odnaleźć w bogactwach. Gdy zdobędziesz 4 sztuki każdego typu, musisz po prostu wyposażyć je wszystkie. Trofeum odblokuje się, gdy już będziesz mieć przypisaną zdolność do wszystkich czterech przycisków kontrolera do walki dystansowej i do wszystkich czterech przycisków kontrolera do walki wręcz.

Ostateczna doskonałość

Ostateczna doskonałość

W pełni rozwiń i ulepsz element wyposażenia

Srebrne trofeum

Sprzęt można ulepszyć z poziomu ekwipunku, przytrzymując przy przedmiocie, który chcesz ulepszyć. Jednak każdy element wyposażenia ma limit ulepszeń. Aby podnieść ten limit, musisz odwiedzić kowala Gunnara w Kruczej przystani i dać mu różne materiały rzemieślnicze, takie jak sztaby węgla i sztaby niklu, dzięki którym możesz zwiększyć jakość wybranej broni.
Aby odblokować to trofeum, musisz najpierw ulepszyć element wyposażenia do najwyższej możliwej jakości (mitycznej), a następnie użyć zasobów, aby ulepszyć ten element z ekwipunku, wypełniając pasek postępu w pojawiającym się okienku z informacjami o sprzęcie.

Lotem bliżej

Lotem bliżej

Pozwól, by niszczyciel lub huskarl odrzucił cię na 30 metrów

Brązowe trofeum

Łatwym do zrobienia tego miejscem jest początkowy region Anglii zwany „Ledecestrescire”, w miejscu zwanym Venonis na północny zachód od twojej osady. Jest tam Rzymski artefakt (biała kropka / ikona maski na mapie). Tam, gdzie jest ten Artefakt, na szczycie budowli z kolumn znajduje się wróg „Goliat”. Możesz go zobaczyć, używając Wzroku Odyna naciskając R3. Wejdź po drabinie na filar, strzel w czerwony zamek na drugiej drabinie (użyj: R3 ponownie żeby ją podświetlić) i wejdź na górę. Teraz pozwól Goliatowi wykonać swój czerwony atak, w którym chwyta cię i rzuca. Czasami będzie próbował rzucić się w twoją stronę i przypadkowo SPADNIE i ZGINIE. Zalecam wcześniejsze wykonanie ręcznego zapisu, aby w razie problemów można było po prostu wczytać zapis i spróbować ponownie.

Od razu jaśniej

Od razu jaśniej

Wypuść świetlika w swojej osadzie

Brązowe trofeum

Świetliki zawsze pojawiają się w nocy w budynku pokazanym w filmie. Dzień na noc możesz zmienić używając medytacji. Wejdź do budynku, biegnij za świetlikiem (wygląda jak świecąca latająca kropka) i złap go naciskając trójkąt. Po prawej stronie ekranu pojawi się Świetlik +1. Świetlik pojawi się tylko wtedy, gdy nie zebrałeś jeszcze rzymskiego artefaktu w tej lokacji. Teraz wróć do swojej osady (Kruczej przystani) i udaj się do stawu z wodospadem, na prawo od chaty Wyroczni. Przejdź się nad brzegiem stawu, a na ekranie pojawi się komunikat „Wypuść świetlika” i naciśnij trójkąt . To odblokuje trofeum. Działa tylko wtedy, gdy złapałeś świetlika i masz go w ekwipunku.

Archeolog

Archeolog

Ukończ wszystkie wyzwania rzymskiego kolekcjonera

Brązowe trofeum

Często, gdy dotrzesz do białego punktu z artefaktem, znajdziesz rzymski artefakt. Po wybudowaniu muzeum w Twojej osadzie możesz dostarczać artefakty do Oktawiana, od którego w zamian będziesz otrzymywał nagrody. Po dostarczeniu wszystkich rzymskich artefaktów do Kolekcjonera odblokujesz to trofeum.

Mistrz Orloga

Mistrz Orloga

Pokonaj wszystkich graczy w Orloga

Brązowe trofeum

Gra w Orloga nie jest powiązana z wydarzeniami z Tajemnic, Bogactw ani Artefaktów. Podczas swoich podróży znajdziesz wielu graczy Orloga w różnych osadach w Anglii, Norwegii i Winlandii i staraj się pokonywać każdego, którego znajdziesz od razu. Do pokonania będziesz miał 19 przeciwników. Po pokonaniu ostatniego trofeum wpadnie na Twoje konto.

Taaaka ryba!

Taaaka ryba!

Złap rybę każdego gatunku, używając linki

Brązowe trofeum

Aby zdobyć to trofeum, musisz złowić jedną rybę każdego rodzaju, wielkość twojego połowu nie ma znaczenia. Pierwsze co musisz zrobić to wybudować chatę rybaka, aby uzyskać dostęp do linki wędkarskiej. W sumie do złowienia jest 19 ryb. W pobliżu wody użyj Wzroku Odyna, aby sprawdzić, w którym miejscu znajdują się ryby.
W placówce handlowej w Twojej osadzie możesz zakupić kilka dokumentów o nazwie „Fantastyczne ryby i jak je znaleźć”, które mogą pełnić rolę przewodnika po łowieniu w grze. Jeżeli jednak nie chce Ci się szukać lokalizacji z rybami zapraszam do filmu poniżej:

Pełna profeska

Pełna profeska

Wydaj swój pierwszy punkt mistrzostwa

Srebrne trofeum

Aby zdobyć swój pierwszy punkt mistrzostwa musisz osiągnąć najpierw poziom 400. Każde zdobycie kolejnego poziomu będzie nagradzane już nie punktem umiejętności, a właśnie punktem mistrzostwa. Po zdobyciu pierwszego punktu mistrzostwa trofeum zawędruje na Twoje konto.

Jest tam kto?

Jest tam kto?

Zapal wygaszone kosze z węglami na Murze Hadriana

Brązowe trofeum

Mur Hadriana znajduje się na północnym krańcu Anglii. Wzdłuż muru jest rozstawionych 10 palenisk. Rzuć w nie pochodnią, aby je zapalić (przytrzymaj strzałkę w dół, otwórz koło broni i wybierz pochodnię u góry). Jeżeli masz problem ze zlokalizowaniem palenisk zapraszam do filmu poniżej:

Mistrz słowa

Mistrz słowa

Ukończ wszystkie pyskówki

Srebrne trofeum

Pyskówki to jedno z ciekawszych wydarzeń, które można znaleźć w lokacjach z Tajemnicami. Zwykle w każdej głównej osadzie jest osoba, z którą możesz zmierzyć się na pyskówki. Aby wygrać, musisz dopasować zarówno rytm, jak i rym do poprzedniego zdania. Często wszystkie trzy opcje są zdaniami, które będą pasować ale Ty będziesz musiał wybrać opcję, która ma odpowiedni temat. Na przykład, jeśli pyskówka do tej pory skupiała się na sile danej osoby, użycie riposty, która uderza w inteligencje przeciwnika, może zostać uznane za nieistotną i przegrasz taką pyskówkę.
Wszystkie lokalizacje oraz odpowiedzi znajdują się w filmie poniżej:

Caladfwlch

Caladfwlch

Wyciągnij Excalibur z kamienia

Srebrne trofeum

Aby zdobyć Excalibur musisz zebrać 11 tabliczek (skarbów Brytanii). 8 z nich jest do odnalezienia w jaskiniach, a kolejne 3 posiadają Zeloci: Wotan, Hrothgar oraz Heike. Lokalizacja każdej tabliczki znajduje się w filmie. Pamiętaj, że lokalizacje zelotów są umowne ponieważ podróżują oni wokół miast i można ich spotkać w różnych miejscach, ale bardzo łatwo można ich zlokalizować spoglądając na mapę (jeżeli mamy odkrytą). Po zdobyciu tabliczek udaj się do Jaskini Myrddina i umieść je w kolumnach. Pamiętaj, że musisz mieć wszystkie tabliczki, aby wyjąć Excalibur z kamienia.

Tak miało być!

Tak miało być!

Ukończ swoją pierwszą anomalię Animusa

Brązowe trofeum

Anomalie Animusa to rodzaj przedmiotów kolekcjonerskich w Assassin’s Creed Valhalla. Ten przewodnik pokazuje, gdzie znaleźć wszystkie lokalizacje Anomalii Animusa w AC Valhalla oraz ich przejście. Po ukończeniu pierwszej Anomalii otrzymamy trofeum Tak miało być! a po ukończeniu wszystkich i obejrzeniu zakończenia trofeum Ukryta Prawda.

Koń morski

Koń morski

Przepłyń w sumie 3 kilometry na koniu

Brązowe trofeum

Aby odblokować to trofeum, musisz najpierw zakupić trening pływacki. Aby to zrobić, odwiedź Stajnie w Kruczej przystani, jeśli ją zbudowałeś, lub udaj się do Stajni w innym dużym mieście. Po zakupie treningu pływackiego wszystkie Twoje konie będą mogły pływać. Teraz, będąc na wierzchowcu, wejdź do rzeki lub dużego jeziora i pokonaj 3 kilometry. Pomocne może być umieszczenie znacznika w pewnej odległości od siebie, abyś mógł zobaczyć w przybliżeniu, jak odległość przebyłeś. Po pokonaniu 3000m trofeum wpadnie na Twoje konto.

Ukryta Prawda

Ukryta Prawda

Zbierz wszystkie fragmenty nagrania i poznaj ukrytą Prawdę

Srebrne trofeum

Patrz trofeum Tak miało być!

Arcymyśliwy

Arcymyśliwy

Pokonaj wszystkie zwierzęta alfa (tylko w grze podstawowej)

Srebrne trofeum

Niektóre z tajemnic to legowiska zwierząt, w których będziesz musiał walczyć z jednym lub kilkoma potężnymi zwierzętami, znanymi jako zwierzęta alfa. Po pokonaniu wszystkich otrzymasz trofeum Arcymyśliwy. Lokalizacja każdego z 11 zwierząt znajduje się poniżej:

Łowca snów

Łowca snów

Zniszcz 10 przeklętych symboli (tylko w grze podstawowej)

Brązowe trofeum

Często w miejscu lokalizacji Artefaktu zobaczysz, że jest tam gęsta mgła, a Eivor wypowie się na temat tego miejsca. W tych wyzwaniach Twoim celem jest znalezienie „Symbolu Klątwy”, ornamentu utworzonego z czaszki i kilku patyków. Można je łatwo znaleźć za pomocą wzroku Odyna. Często są ukryte na drzewach lub pod ziemią.

Boska nagroda

Boska nagroda

Znajdź hełm Thora

Srebrne trofeum

Podobnie jak w przypadku trofeum Polowanie na czarownice, trofeum to wymaga zabicia wiedźm, choć będziesz musiał zabić wszystkie trzy, aby zdobyć to trofeum. Goneril znajdziesz w Grantebridgescire (poziom mocy 90), Regan we wschodniej Anglii ma moc 160, a Cordelia we wschodniej Anglii ma poziom 340. Za każdą zabitą wiedźmę otrzymasz jeden z jej sztyletów i fragment zbroi Thora. Zabicie wszystkich trzech będzie oznaczało, że będziesz mieć trzy sztylety, które dadzą ci dostęp do hełmu Thora, jeśli wiesz, gdzie ich użyć.
Poniżej w filmie znajdziesz lokalizację wiedźm oraz hełmu Thora.

Godzien

Godzien

Podnieś Mjolnir

Brązowe trofeum

Mjolnir (Młot Thora) to sekretna broń w grze Assassin’s Creed Valhalla. Ten przewodnik pokazuje co musisz zrobić, aby zdobyć Mjolnir.

Aby zdobyć Mjolnir musisz wykonać kilka kroków. Najpierw musisz zdobyć pełny zestaw pancerza Thora (wszystkie 5 części), aby móc podnieść Mjolnir. Bez pełnego zestawu zbroi nie będziesz w stanie wchodzić w interakcje z bronią. Musisz także ukończyć fabułę, ponieważ Mjolnir znajduje się na północy Norwegii, a tam dostaniesz się dopiero na końcu gry.

Krok 1:
Pokonaj trzy córki Leriona. Po zabójstwie każdej otrzymasz po jednej części pancerza Thora.

Krok 2:
Po zabójstwie córek Leriona będziesz mógł otworzyć pomieszczenie z Hełmem Thora. Odszukaj go.

Krok 3: Ukończ fabułę

Krok 4: Zlikwiduj wszystkich 45 Członków zakonu starożytnych, a następnie oddaj medaliony dla Hythama. W zamian otrzymasz płaszcz Thora.

Krok 5: Ubierz cały zestaw pancerza Thora.
Składa się on z 5 części. Każdą część otrzymałeś w poprzednich krokach. Spodnie, rękawice oraz napierśnik Thora otrzymasz po zabiciu trzech córek Leriona. Hełm znajdziesz w skrzyni ,a płaszcz otrzymasz od Hythama.

Krok 6: Podnieś młot Thora, który odnajdziesz w północnej części Norwegi. Lokalizacja podana w filmie:

Udostępnij ten artykuł
Udostępniany adres URL
Poprzedni post

Assassin’s Creed Valhalla Lista trofeów

Następny post

Days Gone Lista trofeów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
Udostępnij