![[Obrazek: nn0izIz.jpg]](https://i.imgur.com/nn0izIz.jpg)
Poziom trudności : 1/10
Ilość trofeów do zdobycia :
1
5
10
20
Minimalna liczba przejść do zdobycia platyny : 1
Trofea możliwe do pominięcia : brak
Wpływ poziomu trudności na trofea: Umiarkowany
Kody wpływają na trofea : brak kodów
Trofea, które mogą nie wpaść (zbugowane) : brak
Ilość trofeów do zdobycia :
![[Obrazek: platynam.png]](https://playstationtrophies.pl/images/platynam.png)
![[Obrazek: zlotom.png]](https://playstationtrophies.pl/images/zlotom.png)
![[Obrazek: srebrom.png]](https://playstationtrophies.pl/images/srebrom.png)
![[Obrazek: brazm.png]](https://playstationtrophies.pl/images/brazm.png)
Minimalna liczba przejść do zdobycia platyny : 1
Trofea możliwe do pominięcia : brak
Wpływ poziomu trudności na trofea: Umiarkowany
Kody wpływają na trofea : brak kodów
Trofea, które mogą nie wpaść (zbugowane) : brak
Nie podaję czasu potrzebnego do zdobycia platyny oraz informacji które trofki najpierw powinniście robić, bo to nie ma sensu, wszystkie są proste, więc każdy zrobi jak uważa, a czas zależny jest od waszych możliwości, bo przecież nie każdy siedzi 24/7, aczkolwiek tak naprawdę wystarczy jej poświęcić max 2 dni, żeby mieć platynę.
A więc.... Rocket League przed nami, czyli jedna z najłatwiejszych platyn świata, dodatkowo jedna z najbardziej wciągających i odstresowujących gierek przy której będzie dużo śmiechu, wkurzania i wiele innych emocji. Przecież nic tak nie łączy jak piłka.... zwłaszcza jeśli gramy za pomocą samochodzików przypominających RC Cars, a jedyną zasadą obowiązują w grze jest wygrać mecz... za wszelką cenę. No i jak tu nie kochać tego tytułu? Czas przejść do trofek:
DOBRA RADA !!!! Dla tych których interesuje w tym tytule tylko i wyłącznie łatwa platynka, najlepiej, najłatwiej i najszybciej wam pójdzie, jeśli będziemy mieć kumpla do pomocy, z którym będziemy grać na swojej konsoli, na 2 pady, na podzielonym ekranie (większy fun przy okazji), dodatkowo ustawiajcie sobie mecze na poziom trudności Rookie, krótki czas, itp., itd.
DOBRA RADA !!!! Dla tych których interesuje w tym tytule tylko i wyłącznie łatwa platynka, najlepiej, najłatwiej i najszybciej wam pójdzie, jeśli będziemy mieć kumpla do pomocy, z którym będziemy grać na swojej konsoli, na 2 pady, na podzielonym ekranie (większy fun przy okazji), dodatkowo ustawiajcie sobie mecze na poziom trudności Rookie, krótki czas, itp., itd.
![[Obrazek: 1S0baa81.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/1S0baa81.png)

Odblokuj wszystkie trofea
Myślę że tutaj nic nie trzeba mówić

![[Obrazek: 2Sce14a7.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/2Sce14a7.png)

Zbierz 150 przedmiotów
Ile jest ich w grze dokładnie wam nie powiem, natomiast na moim przykładzie mogę podać że po rozegraniu 168 meczów wpadło


![[Obrazek: 3S3b403c.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/3S3b403c.png)

Przejedź łącznie 500km
Jak dla mnie najcięższe trofeum.... Ale i na to jest patent


![[Obrazek: 4S31c2ee.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/4S31c2ee.png)

Wygraj łącznie 30 rozegranych spotkań we wszystkich trybach
Opis trofki mówi sam za siebie, po trzydziestym wygranym meczu w grze, automatycznie pucharek wpada.
![[Obrazek: 5S6ca0eb.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/5S6ca0eb.png)

Wygraj mistrzostwo w trybie Sezonu jednego gracza
Kolejny banał - wystarczy rozegrać w trybie Sezonu jednego gracza jeden pełny sezon i go wygrać !
![[Obrazek: 6Sd2a120.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/6Sd2a120.png)

Wygraj 10 meczy z rzędu we wszystkich trybach
Tutaj opis może mylić ale to również łatwe trofeum - wystarczy wygrać 10 meczów z rzędu bez względu na to ile w jakim trybie rozegramy, po prostu musimy pamiętać żeby w międzyczasie nie przegrać !
![[Obrazek: 7Sa134fe.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/7Sa134fe.png)

Zdobądź 6 bramek w jednym meczu
Czyżby rekord Lewego miał zostać pobity? Myślę, że opis nie sprawia problemów w zrozumieniu o co chodzi z tym trofkiem

![[Obrazek: 8Sd3a1b4.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/8Sd3a1b4.png)

Odblokuj wszystkie pojazdy dostępne w grze
W grze jest dostępnych 13 pojazdów (tylko podstawowa wersja gry, pojazdy z DLC nie liczą się do trofki), 4 otrzymujemy na starcie. Są to: Gizmo, Octane, Road Hog, oraz X-Devil. Pozostałe pojazdy (z wyjątkiem 2 na Xbox lub 3 na PlayStation) wpadają samoczynnie jako nagrody za rozgrywane mecze. Natomiast wyjątki stanowią Sweet Tooth (dostępny tylko w wersji gry na PlayStation), oraz Armadillo i Hogsticker. Aby odblokować te 2/3 pojazdy należy:
Sweet Tooth - rozegraj mecz każdym dostępnym pojazdem w grze (najpierw odblokowujemy te z nagród po czym po kolei, każdym z nich rozgrywamy 1 mecz)
Hogsticker - j/w
Armadillo - ukończ cały sezon w trybie Sezonu jednego gracza
![[Obrazek: 9S62d8ee.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/9S62d8ee.png)

Zbierz 50 przedmiotów
Wpadnie samo podczas przechodzenia gry - za KAŻDY mecz (wygrany lub przegrany) otrzymujemy nagrody w postaci przedmiotów, wystarczy uzbierać 50 itemków i cieszymy się ze srebrnego dzbanka

![[Obrazek: 10S9a6b05.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/10S9a6b05.png)

Ukończ cały sezon w trybie Sezonu Jednego Gracza
Tutaj nie muszę nic dodawać - wystarczy rozegrać sezon i już! Polecam jednak wygrać wszystkie mecze, wtedy powinny wpaść łącznie 4 trofki, także warto. (trofek za zwycięstwo w pierwszym meczu sezonu, wygranie 10 meczy z rzędu, wygranie mistrzostwa oraz ukończenie trybu Sezonu jednego gracza)
![[Obrazek: 11S8c2453.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/11S8c2453.png)

Spersonalizuj każdą możliwą część pojazdu
Łatwizna, wystarczy w garażu stuningować swojego RC piłkarza, jednak należy zwrócić uwagę żeby choć raz została zmieniona każda dostępna opcja (koła, malowanie, antena, efekt dopalacza, itd., itp.).
![[Obrazek: 12S48e58e.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/12S48e58e.png)

Rozegraj łącznie 20 spotkań we wszystkich trybach
Opis trofeum myślę zbędny, po prostu wpadnie podczas grania.
![[Obrazek: 13S3b9ee8.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/13S3b9ee8.png)

Obroń 20 strzałów na bramkę
Trofeum stosunkowo łatwe (powinno wpaść podczas gry z komputerem), jednak lepszą opcją jest zagrać we dwóch na podzielonym ekranie i zrobić ustawkę. Wtedy jeden gracz po rozpoczęciu uderza na bramkę, a drugi stojąc w bramce czeka i w odpowiednim momencie podskakuje i wybija piłkę lecącą w światło bramki i tak 20 razy. (przy każdorazowej "zaliczonej" obronie, gra powinna wyświetlić komunikat o nazwie "Save", wraz z dodatkowymi punktami, bodajże "+20" oraz logiem piłki i rękawic także będzie wam łatwo ocenić czy zaliczyło, czy nie)
![[Obrazek: 14S8fe7ab.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/14S8fe7ab.png)

Zdobądź bramkę poprzez uderzenie przeciwnika w piłkę
Trofeum bynajmniej trudne tylko z nazwy. Chodzi o strzelenie gola z wykorzystaniem autka drużyny przeciwnej (leci piłka, wy uderzacie swoim autkiem w przeciwnika, on w piłkę, a ta wlatuje do bramki i zaliczone!). Podczas gry czasem dzieje się tyle chaosu na boisku, że możecie nawet przegapić moment, w którym zaliczy trofkę.
![[Obrazek: 15S121d2a.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/15S121d2a.png)

Użyj dopalacza łącznie przez 5 minut
Kolejny banał - w trakcie gry można zbierać dopalacz na boisku, wystarczy z niego jak najczęściej korzystać by łącznie czas korzystania osiągnął 5 minut (można to sprawdzić w menu w statystykach, jak i wiele innych rzeczy), co sprawia że raz dwa to zrobicie.
![[Obrazek: 16Seece31.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/16Seece31.png)

Ukończ wszystkie gry treningowe (dowolny poziom trudności)
Znów łatwy pucharek - tym razem wchodzimy w trening, ustawiamy trudność na poziomie Łatwy (Easy) i staramy się ukończyć wszystkie możliwe treningi (wystarczy to zrobić 1 raz).
![[Obrazek: 17S1502fa.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/17S1502fa.png)

Mając minutę do końca, wygraj mecz który remisujesz lub przegrywasz
Łatwy trofek kiedy się korzysta z pomocy kumpla lub już dość ogarnia grę, generalnie chodzi o to żeby mecz trwał przynajmniej 2 minuty, wtedy podczas pierwszej minuty dajemy przeciwnikowi wbić gola i prowadzić, po czym czekamy aż zostanie minuta do końca meczu (najlepiej troszkę mniej dla pewności), a następnie ten mecz wygrywamy. (jeśli zostanie minuta do końca meczu a my będziemy prowadzić nawet przez przypadek, to trofka nam nie wpadnie; nie polecam też remisować, najlepiej przegrywać żeby była pewność wbicia pucharka)
![[Obrazek: 18Scc8e7c.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/18Scc8e7c.png)

Całkowicie napełnij oraz zużyj dopalacz 10 razy w trakcie jednego meczu
W narożnikach boiska oraz w bocznych sektorach na wysokości linii środkowej można zauważyć takie złote kule - uzupełniają one od razu dopalacz od zera do pełna, także wystarczy taką kule zebrać, zużyć do zera dopalacz i znów uzupełnić kulą, i tak w kółko 10 razy.
![[Obrazek: 19S37aef9.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/19S37aef9.png)

Zbierz 5 przedmiotów
Mówi samo za siebie, max 5 meczów i trofek jest nasz.
![[Obrazek: 20S7e0a0b.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/20S7e0a0b.png)

Spędź na ścianach lub suficie łącznie 5 minut
W grze można wjeżdżać na przezroczyste ściany i sufit, wystarczy tak długo tam jeździć by łącznie spędzić tam 5 minut (w trakcie gry samo wpadnie więc nie ma co się spinać).
![[Obrazek: 21S6c157e.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/21S6c157e.png)

Zagraj przeciwko każdej drużynie w trybie Sezonu jednego gracza
W trybie sezonu można się zmierzyć z następującymi drużynami:
• Bombers
• Express
• Skyhawks
• Guardians
• Rebels
• Cyclones
• Mammoths
• Pioneers
• Dragons
Wystarczy zatem ustawić długość sezonu na 9 tygodni, by móc zagrać z każdym z tych zespołów i to tyle (polecam oczywiście ustawić łatwy poziom trudności, żeby się nie namęczyć)
![[Obrazek: 22S396986.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/22S396986.png)

Zagraj wszystkimi klasycznymi pojazdami
W grze są 4 klasyki - Octane, Zippy, Backfire i Scarab. Octane'a mamy na starcie, resztę odblokujemy w trakcie przechodzenia gry (wyskakują z nagród za rozegrane mecze). Gdy już je będziemy mieć odblokowane, wystarczy każdym z nich zagrać po 1 meczu.
![[Obrazek: 23Sa3358e.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/23Sa3358e.png)

Obejrzyj powtórkę obrony z meczu
Wystarczy w meczu zanotować obronę niczym bramkarz (tzw. Save) a następnie na koniec meczu obejrzeć jej powtórkę. Nic prostszego!
![[Obrazek: 24Se2dee9.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/24Se2dee9.png)

Wygraj łącznie 5 meczów we wszystkich trybach
Prawdopodobnie pierwszy trofek jaki wam wpadnie w tym tytule. Wystarczy wygrać łącznie 5 jakichkolwiek spotkań i już! Czy to aż tak trudne??
![[Obrazek: 25Sb2a8bc.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/25Sb2a8bc.png)

Wygraj mecz bez utraty bramki
Prościzna! Wystarczy zagrać mecz na "zero z tyłu" i trofek jest nasz.
![[Obrazek: 26Saa8630.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/26Saa8630.png)

Wygraj mecz 3v3
Myślę że komentarz zbędny. (Polecam ustawić łatwy stopień trudności, jak najkrótszy czas i zasadę złotej bramki - tylko dla ogarniętych auto-piłkarzy!)
![[Obrazek: 27Sf96c7c.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/27Sf96c7c.png)

Wygraj mecz 2v2
j/w
![[Obrazek: 28S654fdd.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/28S654fdd.png)

Wygraj mecz 1v1
j/w
![[Obrazek: 29Sb60f38.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/29Sb60f38.png)

Wygraj swój pierwszy mecz w trybie Sezonu jednego gracza
Wiadomo chyba o co chodzi, po rozpoczęciu trybu Sezonu jednego gracza, wygramy z pierwszym przeciwnikiem i cieszymy się kolejnym pucharkiem w kolekcji.
![[Obrazek: 30Sddb2da.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/30Sddb2da.png)

Zdobądź bramkę, jadąc tyłem
Znów łatwizna, wrzucamy wsteczny i strzelamy gola. Nie znalazł się taki który by tego nie mógł zrobić (no może poza damskimi kierowcami xD 'if you know what i mean')
![[Obrazek: 31S66dd55.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/31S66dd55.png)

Ukończ jedną sesję treningową
Pamiętacie trofek z ukończeniem całego treningu? Tutaj mamy w zasadzie to samo, z tym że wystarczy jedno ćwiczenie ukończyć, żeby trofeum wpadło.
![[Obrazek: 32Sf5724b.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/32Sf5724b.png)

Zagraj na każdym stadionie Rocket League
Łatwe trofeum, można je zrobić w trybie Exhibition Match albo podczas gry w Sezonach jednego gracza, wystarczy że rozegramy mecz na każdym dostępnym stadionie.
![[Obrazek: 33S4347c5.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/33S4347c5.png)

Spersonalizuj jedną rzecz w swoim aucie
Tak jak w przypadku trofeum z tuningiem całego auta i trofkami z treningiem, analogicznie tu jest to samo, czyli zmieniamy jedną rzecz w samochodziku i cieszymy się z odgłosu wpadającego dzbanka.
![[Obrazek: 34S68798e.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/34S68798e.png)

Zdobądź swoją pierwszą bramkę
Nic dodać, nic ująć.
![[Obrazek: 35S04c0cb.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/35S04c0cb.png)

Zagraj mecz Online z przyjacielem
Wystarczy zagrać meczyk online z kumplem (w sensie na 2 pady, na jednej konsoli, na podzielonym ekranie)
![[Obrazek: 36Sa7bae2.png]](https://i.psnprofiles.com/games/13f789/trophies/36Sa7bae2.png)

Zagraj mecz
Aby otrzymać to trofeum, wystarczy zagrać dowolny mecz i go ukończyć. Proste, prawda?
copyright & made by cyberlolek