Witaj Łowco trofeów

Metro Exodus - Poradnik do trofeów + droga do platyny

@kamilek_ Offline
Ojciec Dyrektor
#1
Metro Exodus poradnik do trofeów

[Obrazek: metro-exodus-%20poradnik%20do%20trofe%C3%B3w%20.jpg]
 • Poziom trudności: 4/10
 • Ilość trofeów do zdobycia: 50  (1 Platyna mała 3 Złoto małe 6 Srebro małe 40  Brąz mały )
 • Czas potrzebny do zdobycia platyny: około 35 godzin
 • Trofea możliwe do pominięcia podczas pierwszego przejścia gry: Pełny skład,Wieczna podróż, U celu, Szata zdobi człowieka.
 • Trofea, które mogą nie wpaść (zbugowane): brak
 • Poziom trudności wpływa na trofea?: Tak. Grę musisz ukończyć również na najwyższym poziomie trudności "Stalker trudny"
 • Minimalna liczba przejść do zdobycia platyny: 2 ( jeżeli użyjemy glitcha 1 i trochę )
Krok 1: Zagraj w fabułę na dowolnym poziomie trudności.

W tym kroku zalecam grać na poziomie trudności Czytelnik, aby zbieranie znajdziek i zdobywanie innych trofeów szło gładko. Wybór rozdziału jest dostępny w przypadku gdybyś coś pominął, możesz sprawdzić, których przedmiotów Ci jeszcze brakuje w menu pauzy w zakładce „Kolekcje” . Upewnij się, że spełniłeś wymagania trofeum Pełny Skład  Złoto małe ,które są rozłożone na 3 rozdziały, aby przejść grę z dobrym zakończeniem. Ważne abyś zdobył wszystkie ulepszenia kombinezonu Artema podczas jednego przejścia gry. Jeżeli ukończysz rozdział Wołga i nie zbierzesz wszystkich ulepszeń z tego rozdziału to będziesz musiał zdobyć ponownie wszystkie ulepszenia z Wołgi i Morza Kaspijskiego.

Krok 2: Porządki

Może to nie być konieczne,ale wszystkie trofea, które wymagają określonej liczby zabójstw, czyszczenie broni i tak dalej zdobądź w tym momencie. Po uruchomieniu Nowej gry na poziomie Stalker nie będzie możliwości wczytania poziomów. Wczytaj rozdziały, w których Ci jeszcze czegoś brakuje. Oczywiście możesz zdobyć część trofeów na poziomie Stalker, ale ja z tego zrezygnowałem i Wam również tego odradzam.

Krok 3: Poziom trudności Stalker trudny, złe zakończenie.

Będzie to najtrudniejsza część platyny. Tutaj musisz rozpocząć nową grę na poziomie trudności Stalker i ukończyć grę. Nie jest to zbyt trudne, ale ma pewne drastyczne zmiany, zwłaszcza jeśli grałeś na poziomie czytelnika. Podczas tego przejścia miej na uwadze złe zakończenie gry. Dla osób mających wersję płytową jest pewne ułatwienie, w którym można szybko odblokować dwa trofea "Trudna sprawa Złoto małe " oraz "Wieczna podróż Srebro małe ". Więcej info przy trofeum Trudna sprawa  Złoto małe .

Poradnik do trofeów Nowa gry +

[Obrazek: Platynowe%20trofeum.png] Platynowe trofeum - Platinum Trophy  Platyna
Zdobądź wszystkie trofea.

[Obrazek: Metro%20exodus%20platynowe%20trofeum.png]
[Obrazek: Hamulcowy.png] Hamulcowy - Brakeman  Brąz 
Odłącz wszystkie wagony na poziomie MOSKWA.

Jeśli ominiesz to trofeum, będziesz musiał zagrać ponownie rozdział 1 - Moskwa , aż dotrzesz do momentu w którym jedziesz pociągiem. Zalecam wykonać szybki zapis, zanim wskoczysz do drugiego pociągu, aby umożliwić Ci ewentualne powtórzenie zadania.
Pod koniec rozdziału 1 - Moskwa, Artem ma za zadanie wysadzić pociąg, który ściga jego i jego kompanów. W tym zadaniu musisz odłączyć 2 wagony. Aby odłączyć wagon, musisz podejść do drzwi tuż przed wejściem do kolejnego wagonu i pociągnąć czerwoną dźwignię po lewej stronie drzwi. Wyceluj w uchwyt, a następnie naciśnij i przytrzymaj square , aby odczepić wagon.[Obrazek: Exodus.png] Exodus  Brąz
Ukończ poziom MOSKWA.
MOSKWA to pierwszy rozdział w grze. Trofeum odblokuje się, gdy Artem i grupa uciekną z Moskwy.

[Obrazek: Aurora.png] Aurora  Brąz
Nazwij lokomotywę.
To trofeum zostanie odblokowane chwilę po odblokowaniu trofeum Exodus Brąz mały podczas rozdziału Zima. Rozdział Zima jest wyjątkowo krótki.

[Obrazek: Regaty.png] Regaty - Regatta  Brąz
Wsiądź do łodzi.

To trofeum jest nie do pominięcia, ponieważ będziesz musiał użyć łodzi kilka razy podczas fabuły, aby kontynuować. Pierwszym miejscem, w którym zobaczysz łódź, jest rozdział 3 - Wołga. Jeśli chcesz się dostać do przedmiotów kolekcjonerskich, musisz użyć łodzi kilka razy podczas rozdziału.

[Obrazek: Kolejarz.png] Kolejarz - Railwayman  Brąz
Wsiądź do drezyny.

Trofeum nie do pominięcia. Po dotarciu do drezyny i wpięciu bezpiecznika trofeum wpada na nasze konto.

[Obrazek: Przyjaciel%20za%C5%82ogi.png] Przyjaciel załogi - Friend of the Crew Brąz
Znajdź gitarę i misia na poziomie WOŁGA.

To trofeum wymaga znalezienia dwóch przedmiotów podczas Rozdziału 3 - Wołga. Zadanie poszukiwania przedmiotów otrzymamy w trakcie poszukiwania drezyny.

Lokalizacja obu przedmiotów w filmie poniżej:


[Obrazek: Pasa%C5%BCer%20dalekobie%C5%BCny.png] Pasażer dalekobieżny - Long distance passenger  Brąz
Znajdź wagon pasażerski.

Po odblokowaniu trofeum Kolejarz  Brąz mały , musisz podłączyć drezynę do wagonu. Aby to zrobić, musisz opuścić terminal za pomocą drezyny (Wcześniej musisz otworzyć bramę. Przełącznik do otwierania jest przy bramie), a następnie , musisz dojechać do punktu zaznaczonego na mapie. Po drodze będziesz musiał przestawić tory za pomocą dźwigni. Dźwignia znajduje się przy rozjeździe. Wagon znajduje się za bramą w obozie bandytów. Oczyść obóz i dotrzyj na piętro budynku. Na piętrze znajdziesz dźwignię, która otworzy bramę. Wróć do drezyny i podjedź nią do wagonu, aby odblokować trofeum.

[Obrazek: W%C4%99dkarz.png] Wędkarz - Fisherman  Brąz
Zabij suma

Jeśli ominiesz to trofeum, będziesz musiał ponownie zagrać w rozdziale 3 - Wołga, aż dojdziesz do terminalu. Ze względu na to, że trofeum jest możliwe do pominięcia, zalecam skorzystać z szybkiego zapisu, zanim uruchomisz dzwonek, ponieważ w razie problemu możesz wczytać zapis zamiast ponownie przechodzić cały rozdział.
Sum znajduje się pod koniec rozdziału 3 - Wołga. Odnajdziesz go podczas poszukiwań drezyny, kiedy dotrzesz do pokoju z czerwonym drzwiami. Zalecam w tym momencie wykonać szybki zapis. 

Następnie musisz wykonać następujące czynności w odpowiedniej kolejności:
 • Pociągnij za rączkę z dzwonem z prawej strony.
 • Zrzuć ciała (przynęty) do wody.
 • Pociągnij dźwignię po lewej, aby zabić Suma.

[Obrazek: Knia%C5%BA.png] Kniaź - Duke  Srebro
Kniaź musi przeżyć.

Aby Kniaź przeżył na końcu rozdziału 3 - Wołga, musisz pozostać neutralny wobec wyznawców kultu.
 • Podczas misji w kościele nie zabijaj, nikogo. Ucieknij łodzią i pozostaw wyznawców w spokoju. 
 • W ostatniej misji (Rozdziału 3) podczas kradzieży łodzi nie możesz nikogo zabić, aż do ukończenia rozdziału. Dostań się do przywódcy kultu bez zabijania jego ludzi. Jeżeli zabijesz kogokolwiek - Kniaź zginie. 
Film znajduje się przy trofeum Pełny skład  Złoto małe


[Obrazek: Opu%C5%9B%C4%87%20most.png] Opuść most  - Lower the Bridge Brąz
Ukończ poziom WOŁGA.

Trofeum nie do pominięcia. Otrzymamy je po ucieczce z Wołgi.


[Obrazek: Sprawiedliwa%20zemsta.png] Sprawiedliwa zemsta - Righteous vengeance  Brąz
Zabij 90 kanibali.

Kanibali odnajdziesz w rozdziale 5 - Jamantau. Jest to jedyny typ wroga możliwy do spotkania w rozdziale 5. Trofeum najprawdopodobniej odblokujesz pod koniec rozdziału, w zależności od tego ilu wrogów zabiłeś. Jeśli nie uda ci się odblokować trofeum podczas przejścia, wczytaj rozdział po zakończeniu gry, aby zdobyć wszystkie pozostałe zabójstwa kanibali potrzebne do zdobycia trofeum.
Pod koniec rozdziału będąc już w pociągu setki kanibali będą ścigać pociąg. Jest to idealne miejsce do zdobycia dużej ilości zabić rzucając granaty i mołotowy. 


[Obrazek: Przerwana%20kolacja.png] Przerwana kolacja - Spoiled dinner  Brąz
Ukończ poziom JAMANTAU.
Trofeum nie do pominięcia. Otrzymamy je po ucieczce z Jamantau.

[Obrazek: Kierowca.png] Kierowca - Driver Brąz
Usiądź za kierownicą UAZ-a.

UAZ jest jedynym samochodem, który możesz prowadzić w grze. Samochód można zdobyć podczas rozdziału 6 - Morze Kaspijskie. Po dotarciu do Morza Kaspijskiego zobaczysz samochód przejeżdżający obok Aurory. Artem otrzyma zadanie odnalezienia ludzi w samochodzie i przejęcia samochodu. Po zabraniu "kluczy" od właściciela i wejściu do samochodu trofeum zostanie odblokowane.

[Obrazek: Metro%20Exodus%20Uaz.jpg]

[Obrazek: Nie%20ujdzie%20wam%20to%20UAZ-em.png] Nie ujdzie wam to UAZ-em - CarmaheddonBrąz
Zabij 50 przeciwników za pomocą Bukhanki.

Powinieneś zacząć pracować nad tym trofeum, jak tylko zdobędziesz Uaz-a w rozdziale Morze Kaspijskie. Gdy podróżujesz nieraz spotkasz przeciwników na drogach lub obszarach pustynnych, zwykle w grupach kilku osób. Po prostu rozjedź wymaganą ilość przeciwników, a trofeum wpadnie na Twoje konto.

[Obrazek: Szalona%20przeja%C5%BCd%C5%BCka.png] Szalona przejażdżka - Roller coaster Brąz
Użyj przenośnika kubełkowego na poziomie MORZE KASPIJSKIE, by dostać się do oazy.

Trofeum Szalona przejażdżka można odblokować podczas rozdziału 6 - Morze Kaspijskie. Kiedy spotkasz się z Damirem, by zdobyć wodę dla załogi, przejdziesz przez napromieniowany obszar pełen mutantów. Po wyjściu z tego obszaru zobaczysz przenośnik kubełkowy. Podejdź do niego i złap się, a trofeum będzie Twoje.
[Obrazek: Kompletna%20mapa.png] Kompletna mapa - All road map Brąz
Znajdź mapy w laboratorium.

Mapy odnajdziemy w rozdziale 6 - Morze Kaspijskie. Po zdobyciu Bukhanki otrzymasz zadanie uratowania kobiety, która oferuje pomoc grupie. Po dotarciu do kobiety powie ci, że w podziemnym laboratorium znajdują się informacje. Artem udaje się następnie do podziemnego laboratorium, by znaleźć mapy, które zostały wykonane przed wojną. Po zdobyciu map trofeum zostanie odblokowane.

[Obrazek: Damir.png] Damir  Srebro
Damir musi zostać z załogą.

Trofeum otrzymamy w rozdziale Morze Kaspijskie. Aby Damir pozostał z załogą musisz wykonać kilka punktów:
 • Na samym początku rozdziału gdy zostaniesz zaatakowany przez właściciela Uaz-a - nie zabijaj go tylko znokautuj.
 • Gdy będziesz pomagał Giul przy latarni nie zabijaj nikogo tylko obezwładniaj.
 • Gdy zejdziesz do podziemi po mapy odnajdź zdjęcie dla Giul.
 • Od Anny otrzymasz zadanie poboczne, w którym będziesz musiał uwolnić zakładników. Podczas uwalniania ich nie zabijaj nikogo.
 • W misji, w której musisz zdobyć cysternę z wodą uwolnij zakładników jednocześnie nie zabijając nikogo.
 • Gdy będziesz w drodze do wieży Barona nie zabijaj nikogo. Dodatkowo gdy dostaniesz zaproszenie od Barona będziesz widział jak jeden z bandytów bije niewolnika - możesz potraktować tego bandytę pięścią. Następnie wchodząc wyżej po schodach kolejny bandyta będzie szarpał kobietę - możesz go również znokautować.
Film znajduje się przy trofeum Pełny skład   Złoto małe

[Obrazek: Nowy%20porz%C4%85dek.png] Nowy porządek - New order  Brąz
Ukończ poziom MORZE KASPIJSKIE.

Morze Kaspijskie to 6 rozdział w grze. To prawdopodobnie największa otwarta mapa świata, jaką ma do zaoferowania Metro Exodus. W tym rozdziale zmierzysz się z człowiekiem o imieniu Baron, który jest przywódcą organizacji, ma wielu żołnierzy i niewolników. Rozdział kończy się zabiciem barona a trofeum wpada na nasze konto.


[Obrazek: Gorzko!.png] Gorzko! - Gor’ko! Brąz
Weź udział w weselu na poziomie LATO.

Ślub jest w rozdziale 7 - Lato. Po rozmowie z Anną w twoim pokoju zostajesz wezwany na spotkanie przy kuchennym stole. Podczas tej sceny Stiepan oraz Kati-a wezmą ślub. Nim odejdziesz od stołu trofeum zostanie odblokowane.

[Obrazek: Dekomunizacja.png] Dekomunizacja Decommunization Brąz
Zniszcz największy pomnik stojący przed obozem dzieci na poziomie TAJGA.

Na początku rozdziału, po podniesieniu łuku z posągu, natkniesz się na obóz dzieci lasu zaraz po przekroczeniu małego mostu. Tuż przed wejściem do obozu natkniesz się na duży posąg, na którym znajduje się tekst „Ленин”. Zniszcz posąg, uderzając w niego kilka razy  R3 . Po kilku sekundach trofeum będzie na naszym koncie.[Obrazek: W%C5%82adca%20Lasu.png] Władca Lasu - Master of the Forest  Brąz
Staw czoła niedźwiedziowi przy pierwszym spotkaniu.

Niedźwiedź występuje po ukończeniu około 2/3 rozdziału Tajga. Aby zdobyć to trofeum, musisz zadać niedźwiedziowi wystarczającą ilość obrażeń, aby uciekł. NIE wchodź po drabinie bo przegapisz to trofeum. Zalecam grać na poziomie czytelnika gdyż łatwiej będzie Ci pokonać niedźwiedzia.

[Obrazek: Metro%20Exodus%20Trofeum%20W%c5%82adca%20Lasu.jpg]


[Obrazek: Pora%20na%20herbatk%C4%99.png] Pora na herbatkę - 5 o’clock Brąz
Weź udział w herbatce admirała na poziomie TAJGA.

W rozdziale 8 - TAJGA po ukończeniu etapu w którym płyniesz łodzią będziesz musiał uruchomić agregat i włączyć zasilanie. Po wjechaniu windą na górę wejdziesz do pokoju w którym zasiada admirał. Będzie myślał, że jesteś bandytą, nie strzelaj do niego, ponieważ jest przyjazną postacią. Rozpoczyna rozmowę z tobą i każe usiąść, a gdy już to zrobisz, jest długi monolog z nim i jego 2 przyjaciółmi (trupami) którzy siedzą przy stole. Gdy napijesz się herbaty oraz zagrasz na gitarze trofeum wpadnie na Twoje konto.
[Obrazek: Dziecko%20lasu.png] Dziecko lasu - Forest child Brąz
Ukończ poziom TAJGA, nie atakując nikogo i nie dając się zauważyć.

To trofeum może być nieco trudne, w zależności od tego, na jakim poziomie przechodzisz grę. Musisz ukończyć cały rozdział tajgi, będąc nie zauważonym ani razu ani nie możesz atakować wrogów (nie możesz również obezwładniać)
Najlepszym sposobem podejścia do tego jest gra na poziomie trudności Czytelnik i skradanie się przez obozy wroga w nocy. Jeśli zrobisz to w ciągu dnia, wrogowie wykryją cię z dużej odległości.
Najtrudniejszą częścią jest sekcja w łodzi w obozie na bagnach. Musisz się upewnić, że wrogowie nie są zwróceni w twoją stronę, ponieważ nawet jeśli jest ciemno, zauważą, że wiosłujesz i usłyszą Cię.  [Obrazek: Alosza.png] Alosza - Alyosha  Srebro
Alosza nie może zostać ranny.

To trofeum możesz połączyć razem z trofeum Dziecko Lasu Srebro małe . Wystarczy, abyś nie zabił nikogo podczas całego rozdziału Tajga, a trofeum wpadnie na Twoje konto.
Film znajduje się przy trofeum Pełny skład Złoto małe

[Obrazek: Miecz%20Damoklesa.png] Miecz Damoklesa - Sword of Damocles  Brąz
Ukończ poziom TAJGA.

Trofeum nie możliwe do pominięcia. Odblokuje się po ukończeniu 8 rozdziału - Tajga.

[Obrazek: Ale%20smr%C3%B3d.png] Ale smród - Putrification  Brąz
Przejdź przez śmierdzący tunel.

Trofeum nie możliwe do pominięcia. 
Śmierdzący tunel znajduje się w rozdziale Martwe miasto. Po wejściu na łódź będziesz musiał przepłynąć tunel z dużą ilością pijawek. Gdy wpłyniesz łodzią do dużego pomieszczenia trofeum wpadnie na nasze konto.

[Obrazek: Metro%20Exodus%20-%20%C5%9Amierdz%C4%85cy%20tunel.jpg]

[Obrazek: Przewodnik.png] Przewodnik - Guide    Srebro
Przejdź przez ośrodek badawczy na poziomie MARTWE MIASTO, nie zabijając żadnej ślepej bestii.

Ślepe bestie to wielkie niewidome goryle. Możesz ich spotkać pod koniec rozdziału 10 - Martwe miasto. Aby osiągnąć to trofeum, nie możesz zabić żadnego goryla podczas rozdziału Martwe miasto. Zalecam, aby zdobyć to trofeum na najniższym poziomie trudności, ponieważ im niższa trudność, tym mniejsze obrażenia. Kiedy dotrzesz do obszaru ze ślepymi bestiami, będziesz musiał przemknąć obok nich, jeśli zostaniesz wykryty, będziesz w stanie im uciec, przyjmując minimalne obrażenia w zależności od poziomu trudności. Trofeum zostanie odblokowane po ucieczce Artema z lekarstwem.[Obrazek: Pe%C5%82ny%20sk%C5%82ad.png] Pełny skład - Full Strength  Złoto
Kniaź i Damir nie mogą opuścić załogi, Alosza nie może zostać ranny.

To trofeum wymaga ukończenia i osiągnięcia pozytywnego zakończenia wykonując wszystkie 3 poniższe punkty podczas pojedynczego przejścia gry.


Aby osiągnąć pozytywne zakończenie musisz zdobyć wszystkie 3 poniższe trofea:
 • Kniaź przeżywa w rozdziale 3 - trofeum  Srebro małe Kniaź.
 • Damir zostaje z załogą podczas rozdziału 6 - trofeum Srebro małe Damir.
 • Alosza nie zostaje ranny w rozdziale 8 - trofeum  Srebro małe  Alosza.


[Obrazek: Trudna%20sprawa.png] Trudna sprawa - Hardcore  Złoto
Ukończ grę na w trybie „Stalker – trudny”.

Najwyższym poziomem trudności w Metro Exodus jest Stalker - trudny. Wszystko zależy od Twoich umiejętności w grach FPS podczas przechodzenia gry na tym poziomie, ale nie jest to poziom ekstremalnie trudny. Najgorsze w tym poziomie trudności jest to, że amunicja i zasoby są rzadziej spotykane, otrzymasz więcej obrażeń od ataków wroga, funkcja szybkiego zapisu jest wyłączona, a HUD będzie całkowicie czysty. Ze względu na wyłączoną funkcję szybkiego zapisu sugeruję, aby grać na tym poziomie trudności, podczas pracy nad złym zakończeniem.

Glitch
Informacja dla osób, które posiadają wersję płytową.

 • Ukończ grę na dowolnym poziomie trudności, ale miej na uwadze dobre zakończenie.(bez znaczenia jaką wersję gry posiadasz, sprawdzone na 1.03)
 • skopiuj zapis na pendrive i/lub do chmury psn
 • wyjdź do menu głównego i usuń Metro Exodus (zapis gry zostaje), rozłącz internet, aby gra nie mogła się zaktualizować (przypominam, że instrukcja działa tylko z wersją płytową).
 • Zainstaluj ponownie Metro wsuwając płytę.
 • Rozpocznij nową grę (na poziomie Stalker - trudny), ukończ 1 rozdział Moskwa i zabij jak najwięcej przeciwników po drodze.
 • Po ukończeniu rozdziału Moskwa i wczytaniu rozdziału Zima wyjdź do menu gry.
 • W menu wybierz wybór rozdziału, a następnie znajdź Finał. Po obejrzeniu przerywnika filmowego trofeum wpadnie na nasze konto razem ze złym zakończeniem Wieczna podróż  Srebro małe
 • Podłącz internet, zsynchronizuj trofea i wczytaj zapis z pendriva lub chmury. Zapis który jest na konsoli jest uszkodzony.

[Obrazek: Wieczna%20podr%C3%B3%C5%BC.png] Wieczna podróż - Eternal Voyage  Srebro
Uratuj Annę, płacąc za to ostateczną cenę.

To trofeum otrzymamy po zdobyciu złego zakończenia w grze.
Aby otrzymać złe zakończenie, musisz wykonać minimum 2 punkty z 3 poniższych:
 • Kniaź umiera podczas rozdziału 3. Zrób odwrotność tego, co jest wymagane do trofeum  Srebro małe Kniaź.
 • Damir został z Giul w rozdziale 6. Odwrotnie niż w przypadku Srebro małe Damir.
 • Alosza zostaje ranny podczas rozdziału 8. Odwrotnie niż jest to wymagane w trofeum  Srebro małe Alosza

[Obrazek: U%20celu.png] U celu - Your Destination Złoto
Przejmij dowodzenie nad Zakonem.

To trofeum otrzymamy po uzyskaniu dobrego zakończenia w grze.
Aby osiągnąć to zakończenie, musisz wykonać minimum 2 punkty z poniższych:
 • Kniaź przeżywa w rozdziale 3 - Srebro małe Kniaź 
 • Damir zostaje z załogą podczas rozdziału 6 - Srebro małe Damir.
 • Alosza nie zostaje ranny w rozdziale 8 - Srebro małe Alosza.

[Obrazek: Zawodowiec.png] Zawodowiec - Professional  Brąz
Zabij co najmniej raz każdą bronią dystansową.

W Metro Exodus jest w sumie 10 broni dystansowych, które musisz zdobyć, aby otrzymać to trofeum. W głównym warsztacie w pociągu możemy sprawdzić, którą broń już posiadamy i bez problemu w każdej chwili możemy dodać ją do ekwipunku.
Bronie potrzebne do tego trofeum to:
 • Sobaka
 • Ubojnik
 • Kałach
 • Zawór
 • Buldog
 • Gatling
 • Rewolwer
 • Aszot
 • Tichar
 • Helsing

[Obrazek: Rusznikarz.png]Rusznikarz - Gunsmith Brąz
Zainstaluj modyfikację z każdej kategorii na pojedynczej broni.

Modyfikacje broni można demontować z innych broni w grze, można je znaleźć w świecie gry lub przy zwłokach wroga. Gdy będziesz mieć modyfikacje na wszystkie 5 miejsc dowolnej broni, po prostu je zainstaluj, a trofeum zostanie odblokowane.

Dodatki do broni:
 • Kolba
 • Lufa / System naciągu strzał w łuku
 • Celownik/Luneta
 • Magazynek
 • Laser
[Obrazek: Pedant.png] Pedant - Tidyman  Brąz
Wykorzystaj 500 szt. chemikaliów do czyszczenia broni.

Po dotarciu do Wołgi będziesz odnajdywał różne surowce w świecie gry. Między innymi będą to chemikalia. Można ich użyć do czyszczenia broni w dowolnym warsztacie. Powinieneś czyścić broń przy każdej okazji. Jest mało prawdopodobne, aby to trofeum odblokowało się podczas pierwszego przejścia gry, ponieważ zazwyczaj wydajesz nie więcej niż 5-9 zasobów za jednym razem. Prawdopodobnie odblokuje się podczas drugiego przejścia gry.

Łatwy sposób na zdobycie trofeum:
 • Wczytujemy rozdział Wołga na najniższym poziomie trudności.
 • Dopilnuj, abyś miał 2-3 bronie przy sobie.
 • Wskocz do wody kilka razy. Po 2-3 razach w wodzie zmień broń.
 • Znajdź najbliższy warsztat i sprawdź czy bronie są maksymalnie zabrudzone.
 • Wykonaj szybki zapis, a następnie zmień poziom trudności na Trudny (dzięki temu zwiększymy ilość potrzebnych chemikaliów do czyszczenia broni).
 • Wyczyść broń, a następnie wczytaj szybki zapis i powtarzaj, aż do czasu pojawienia się tego trofeum. 
[Obrazek: Z%C5%82ota%20r%C4%85czka.png] Złota rączka - Handyman  Brąz
Wykorzystaj 500 szt. zasobów, by wytworzyć przedmioty.

Po dotarciu do Wołgi będziesz odnajdywał różne surowce w świecie gry. Między innymi będą to zasoby. Można ich użyć do wytwarzania broni, filtrów do maski, apteczek i  amunicji w dowolnym warsztacie. To trofeum w przeciwieństwie do tego powyżej jest możliwe stosunkowo szybko do odblokowania. Wytwarzaj co tylko potrzebujesz, a gdy tylko przekroczysz 500 szt. zasobów trofeum zostanie odblokowane.

[Obrazek: Szata%20zdobi%20cz%C5%82owieka.png] Szata zdobi człowieka - Dressed for Success  Brąz
Znajdź wszystkie ulepszenia dla kombinezonu Artema.

Aby zdobyć to trofeum, musisz znaleźć wszystkie ulepszenia kombinezonu  Artema, można je znaleźć w pewnych miejscach w rozdziale Wołga i Morze Kaspijskie. Aby trofeum pojawiło się na naszym koncie, musisz znaleźć każde z nich, jest 7 w Wołdze i 5 w Morzu Kaspijskim. Ulepszenia musisz znaleźć podczas jednego przejścia. Jeżeli pominiesz choć jeden w Wołdze i rozpoczniesz następny rozdział to będziesz musiał ponownie zdobyć je wszystkie. Lokalizacje ulepszeń pokazane są w filmie poniżej:[Obrazek: Marsjanin.png] Marsjanin - Martian  Brąz
Załataj maskę przeciwgazową.

Czasami podczas walki twoja maska zostanie uszkodzona przez wroga. Zostaniesz poproszony o naciśnięcie przycisku  L1  aby zakleić otwór. Po chwili otrzymamy trofeum.

[Obrazek: Ostatnie%20tchnienie.png] Ostatnie tchnienie - Last Breath  Brąz
Kiedy skończą ci się filtry w niebezpiecznej strefie, stwórz nowy, jednocześnie się dusząc.

Możesz to zrobić w dowolnym miejscu, w którym musisz nosić maskę gazową. Po prostu poczekaj w dowolnym miejscu i przełączaj filtry po wyświetleniu monitu, aż się skończą i zaczniesz się dusić. Szybko naciśnij: L1 a następnie  X  i stwórz nowy filtr w plecaku. Po chwili trofeum się odblokuje.

[Obrazek: Antybiotyk.png] Antybiotyk - Antibiotic Brąz
Zabij 300 mutantów.

Mutant to każdy wróg, który nie przypomina człowieka. Są to np.: strażnicy, demony, pająki itp. Z łatwością zabijesz 300 z nich w trakcie gry, więc nie przejmuj się tym trofeum.

[Obrazek: Odsu%C5%84%20si%C4%99.png] Odsuń się - Sniper Brąz
Zabij 50 wrogów na daleki dystans.

Najlepszym miejscem do zdobycia tego trofeum jest rozdział 6 - Morze Kaspijskie. Najpierw musisz znaleźć karabin snajperski, który można zlokalizować w kilku miejscach w rozdziale. Po znalezieniu map w laboratorium otrzymasz 3 zadania poboczne od Anny. Jednym z zadań jest zlikwidowanie snajpera, który znajduje się na szczycie żurawia - od niego możesz otrzymać karabin snajperski. Dobrym miejscem na zabicie wymaganej ilości wrogów jest miejsce ,które pokazane jest na obrazkach poniżej:

[Obrazek: Metro%20Exodus%20-%20trofeum%20odsu%C5%8....pl%20.jpg]

Są tutaj gniazda mutantów, które cały czas się odradzają:

[Obrazek: Metro%20Exodus%20trofeum%20odsu%C5%84%20...ies.pl.jpg]

[Obrazek: Cichy%20strzelec.png] Cichy strzelec - Silent marksman Brąz
Zabij 30 wrogów za pomocą tichara.

Tichar zostaje odblokowany podczas Rozdziału 3 - Wołga. Kiedy wrócisz do pociągu po zadaniu w Cerkwi, Tokariew da ci nową broń zwaną Tichar. Ta broń wykorzystuje kulki łożyskowe, które możesz wytworzyć w plecaku w dowolnym momencie gry. Po otrzymaniu tichara możesz go wybrać przytrzymując triangle . Zabij 30 wrogów ticharem, aby odblokować to trofeum.

[Obrazek: Robin%20Hood.png] Robin Hood  Brąz
Zabij 30 wrogów za pomocą kuszy.

Kusza zostaje odblokowana podczas rozdziału 8 - Tajga. Kuszę odnajdziesz po drodze na posągu tuż przed tobą. Nie możesz jej pominąć. Sugeruję zdobycie tego trofeum podczas przejścia gry ze złym zakończeniem. Jeśli nie uda ci się zabić 30 wrogów podczas gry, musisz ponownie załadować rozdział w menu wyboru rozdziału.

[Obrazek: %C5%81owca%20g%C5%82%C3%B3w.png] Łowca głów - Headhunter  Brąz
Zabij 300 ludzi.

Wrogów w postaci ludzi znajdziesz w większości poziomów. Jeśli chcesz zdobyć dobre zakończenie, możesz nie uzyskać tego podczas pierwszego przejścia gry. Powinieneś odblokować to trofeum podczas zdobywania złego zakończenia gry. Po prostu zabijaj wrogów, zamiast ich nokautować. Po przekroczeniu 300 trofeum wpadnie na nasze konto.

[Obrazek: Sabota%C5%BCysta.png] Sabotażysta - Saboteur  Brąz
Zabij w walce wręcz lub ogłusz 50 wrogów.

Z łatwością zdobędziesz to trofeum, podczas przejścia gry. Każdego wroga poza mutantami można zabić przy pomocy noża lub ogłuszyć. Po prostu podejdź do wroga i przytrzymaj  square  ,aby go ogłuszyć lub  triangle  ,aby go zabić. 

[Obrazek: Kalejdoskop.png] Kalejdoskop - Kaleidoscope Brąz
Zabij 3 wrogów, korzystając z celownika snajperskiego, używając maski przeciwgazowej i noktowizora.

Lokalizacja noktowizora w filmie poniżej:[Obrazek: Ognisty%20ptak.png] Ognisty ptak - Firebird  Brąz
Zabij demona za pomocą ognia.

Demony to duże latające stworzenia, które pojawiły się w poprzednich dwóch grach Metro. Można je znaleźć w różnych miejscach m.in. w Wołdze. Jest tutaj doskonała lokalizacja, aby zdobyć to trofeum. W prawym dolnym rogu mapy znajduje się demon na szczycie silosu/zbiornika strzegący misia potrzebnego do zdobycia trofeum Przyjaciel Załogi Brąz mały . Po prostu wejdź cicho na wieżę i rzuć Mołotowem ,aby go zabić.[Obrazek: Bibliotekarz.png] Bibliotekarz - Librarian  Srebro
Znajdź wszystkie 70 ukrytych stron dziennika.
Lokalizacje wszystkich znajdziek z podziałem na rozdziały:

Moskwa:Zima:Wołga:Wiosna:Jamantau:Morze Kaspijskie:Lato:Tajga:Jesień:Martwe miasto:[Obrazek: Zdj%C4%99cia%20starego%20%C5%9Bwiata.png] Zdjęcia starego świata - Old world pictures  Brąz
Znajdź wszystkie 21 pocztówek.

Patrz trofeum Bibliotekarz  Srebro małe


[Obrazek: Do%c5%82%c4%85cz%20do%20nas%20na%20antenie.png] Dołącz do nas na antenie - Join us on air  Brąz
Znajdź piosenkę w radiu.

To trofeum można odblokować najwcześniej podczas Rozdziału 2 - Zima. Po przerywniku i rozmowie z Anną możesz wrócić do radia i zmienić kanał. Podejdź do krzesła w pobliżu radia i przytrzymaj square , aby usiąść. Spójrz na radio, a następnie naciśnij i przytrzymaj right , aby wejść w ustawienia radia. Wyszukaj stację, która odtwarza muzykę. Stację z muzyką odnajdziesz na częstotliwości pomiędzy 400 a 450. Po znalezieniu kanału odtwarzającego muzykę Alosza powie „dzięki”, a trofeum zostanie odblokowane.


[Obrazek: Kamilek_.png]
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gościO PlaystationTrophies.pl

Theme © iAndrew 2020 - Forum software by © MyBB .