Witaj Łowco trofeów

Infamous : First Light - Poradnik + Droga do Platyny

pukki Offline
Senior Member
#1
[Obrazek: b8e44.png]
Stopień trudności platyny: 2 / 10
Ilość trofeów offline: 25(1  Platyna małaZłoto małe 11 Srebro małeBrąz mały )
Ilość trofeów online: 0
Najtrudniejsze trofea: Perfekcjonistka / Perfectionist
Trofea możliwe do pominięcia: BRAK
Czas do zdobycia platyny: 10 godzin

Droga do Platyny :
1. Fabuła + wyścigi i drony
Ukończ fabułę, i ukończ wszystkie wyścigi oraz zniszcz wszystkie drony.  Po prostu. Możesz zawsze zbierać lumeny które się da. Przyspieszy to zdobywanie platyny.
2. Czyszczenie
W tym kroku zabierz się za zbieranie wszystkich lumenów, oraz wykonywanie wyzwań których nie udało ci się wykonać.
3. Arena
Na koniec przyszedł czas na tryb arena. Zdobądź po 500k punktów na przetrwaniu i ratunku, oraz ukończ wszystkie wyzwania. Po tym wszystkim zostanie Ci jedynie wykupić wszystkie niewykupione umiejętności i platyna będzie twoja. 


[Obrazek: 65d850.png]Szlachta   Platyna
Zbierz wszystkie trofea

Trofeum wpadnie po zdobyciu wszystkich pozostałych.

[Obrazek: b68j68.png]Zagubiona  Brąz 
Dokonaj porażki. 

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

[Obrazek: g3j631.png]Rozbita  Srebro
Przetrwaj oszustwo. 

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

[Obrazek: d1g311.png]Zdradzona  Złoto
Doświadcz zdrady

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

[Obrazek: j50d5e.png]Jest gotowa  Złoto
Ukończ tryb fabularny inFAMOUS First Light.

Trofeum wpadnie zaraz po pojawieniu się napisów końcowych. Sama fabuła nie jest szczególnie długa, można ją przejść w ok 8h, grając bez pośpiechu. Poziom trudności też nie jest wygórowany. Ogólnie jest to bardzo przyjemna i wciągająca gra i nawet nie zauważysz kiedy ukończysz fabułę Smile

[Obrazek: 103801.png]Kobieta oświecona Srebro
Zbierz wszystkie neonowe lumeny

Musimy zebrć wszystkie swiecące lumeny. Zadanie jest o tyle ułatwione że wszystko mamy zaznaczone na mapie. Niektóre lumeny są sprytnie ukryte i niemożliwe do zdobycia w początkowym etapie gry. Do zbierania najlepiej należy podejść po ukończeniu fabuły, gdyż będziemy mieli zarówno dostęp do wszystkich lokacji, jak i możliwość odblokowania potrzebnych umiejętności. Potrzebny nam będzie „Doskok w powietrzu”, - bez tego teoretycznie możemy zapomnieć o zebraniu niektórych elementów. Dobrym sposobem na zebranie niektórych fotonów będzie użycie fotonowego doskoku - poruszamy się z prędkością światła przytrzymując circle i w momencie przechodzenia przez obręcz zwiększającą szybkość naciskamy  X aby wyskoczyć w powietrze

[Obrazek: 30580j.png]Przerwa techniczna  Brąz
Zniszcz wszystkie policyjne drony. 

Drony oznaczone są na mapie [Obrazek: 2m6s5g5.png].Po dojściu w wybrane miejsce, wciskamy touchpad. Pojawi nam się wtedy obraz z kamery drona, przy pomocy której musimy go zlokalizować. Czasem może nam być trudno odnaleźć się w terenie, dlatego należy wybrać punkt odniesienia, poczekać i względem niego zlokalizować drona. 

[Obrazek: 747846.png]Struś pędziwiatr  Srebro 
Ukończ wszystkie lumenowe gonitwy

Wyścigi oznaczone są [Obrazek: 2rbz4bd.png] Jest to proste trofeum. Po rozpoczęciu wyścigu trzymamy circle  i zbieramy neonowe pierścienie, które dadzą nam dodatkowe przyśpieszenie, pamiętając aby cały czas ścigać lumen. Uważamy na wszelkie przeszkody które będą nas spowalniać, utrudniając tym samym ukończenie wyścigu.

[Obrazek: 535834.png]Cała Fetch  Brąz 
Ukończ wszystkie neonowe graffiti. 
Wszystkie grafiti znajdują się w miejscach oznaczonym [Obrazek: 2qdvezc.png] Za pomocą czujnika ruchu w kontrolerze sterujemy celownikiem i malujemy grafiti.

[Obrazek: 0d08d8.png]Kobieta wyzwolona  Złoto 
Kup wszystkie ulepszenia. 

Musimy wykupić wszystkie ulepszenia. Punkty do zakupu zdobywamy za wykonane wyzwania, a zatem musimy wykonać je wszystkie aby zapełnić całe drzewko umiejętności. Co za tym idzie, będzie to ostatnie trofeum które dzielić nas będzie od upragnionej platyny.

[Obrazek: 86j863.png]Nowicjuszka / Novice Brąz 
Ukończ 25% wyzwań.

Patrz trofeum Perfekcjonistka

[Obrazek: e1e715.png]Profesjonalistka Srebro 
Ukończ 50% wyzwań. 

Patrz trofeum Perfekcjonistka

[Obrazek: 410817.png]Ekspertka Złoto 
Ukończ 75% wyzwań.

Patrz trofeum Perfekcjonistka

[Obrazek: 65d830.png]Perfekcjonistka  Złoto 
Ukończ wszystkie wyzwania w grze

Naszym zadaniem jest ukończenie wszystkich wyzwań z trybu fabularnego jak i z areny. Nie są one zbyt wygórowane , i nie powinny stanowić większego problemu. Wyzwaniem które może sprawić trudność jest przetrwanie 30 fal, ale jeśli będziesz się stosował do porad opisanych w trofeach Ratunek beta – diament i Przetrwanie beta – diament to nie powinno być z tym większego problemu. Wyzwanie i tak wpadnie przy zaliczaniu któregoś z tych trofeów. 

[Obrazek: b68j48.png]Ratunek alfa – diament Srebro 
Zdobądź 500 000 pkt. 

Patrz trofeum Ratunek beta – diament

[Obrazek: g3j651.png]Przetrwanie alfa – diament Srebro 
Zdobądź 500 000 pkt.

Patrz trofeum Przetrwanie gamma – diament

[Obrazek: d1g3b1.png]Ratunek beta – diament Srebro
Zdobądź 500 000 pkt. 

Porady jeśli chodzi o zabijanie przeciwników i przeżycie są takie same jak dla areny przetrwanie, ale zdobycie 500k puktów na arenie ratunek, będzie trudniejsze niż na przetrwaniu, dlatego że uzależnieni jesteśmy od zdrowia zakładnika. 5 zabitych przez wrogów zakładników i jest po grze. Dlatego oprócz tego nalezy pamiętać aby w pierwszej kolejności zająć się uratowaniem zakładnika. Zostaniemy poinformowani o miejscu jego pojawienia się na mapie, kilka sekund przed samym pojawieniem, co da nam chwilę czasu na dobiegnięcie do tego miejsca. Zakładnik zawsze respi się z kilkoma przeciwnikami obok siebie, którzy zaczną do niego strzelać gdy tylko zobaczą nas w pobliżu. Dlatego ważne jest jak najszybsze ich pokonanie. Najlepszym sposobem (dla mnie) była walka wręcz. Po uratowaniu zakładnika biegniemy do następnego (o ile jest) , a jeśli go nie ma to zajmujemy się zabijaniem przeciwników i czekaniem na kolejną falę z zakładnikiem. Kilka prób i trofeum nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

[Obrazek: j50dee.png]Przetrwanie beta – diament Srebro 
Zdobądź 500 000 pkt. 

Patrz trofeum Przetrwanie gamma – diament

[Obrazek: 1038j1.png]Przetrwanie gamma – diament Srebro 
Zdobądź 500 000 pkt. 

Trofeum z jednej strony jest trudne, z drugiej nie. Trzeba po prostu opanować mechanikę sterowania, i obrać odpowiednią taktykę a nie będzie problemu z zaliczeniem tego zadania. Nasz "bieg" po punkty kończy się z chwilą gdy Fetch dostanie zbyt dużo obrażeń i umrze. Dlatego gdy tylko otrzymamy sporo obrażeń i na ekran zacznie się pojawiać biały filtr, szybko uciekamy na drugi koniec mapy, poprzez trzymanie :circle Najlepiej jeśli szybko podbiegniemy do jakiegoś neonu, spowoduje to odrodzenie naszego zdrowia, i regenerację rakiet.  Trzymanie mnożnika na jak najwyższym poziomie również jest zalecane, gdyż dzięki temu nasza liczba punktów będzie się szybciej zwiększać. Neonową osobowość należy trzymać do momentu gdy na mapie pojawi się taka liczba przeciwników z którą ciężko będzie nam sobie poradzić. Staramy się wtedy zgromadzić blisko siebie jak najwięcej wrogów i wcisnąć wtedy :down Należy pamiętać że ten atak ma ograniczony zasięg i nie zabije przeciwników którzy są zbyt daleko od nas. Ponadto nie zapominamy o przeładowywaniu wieżyczek. Ostatnią pomocną radą jest strącanie latających dronów, które mają w sobie jakiś dopalacz. Jaki by on nie był w późniejszych etapach gry będzie bardzo pomocny.  Jeśli zastosujesz się do tych rad to nie powinno być problemu z zaliczeniem tego trofeum. 

[Obrazek: 30586j.png]Syndrom wieżyczkowy Srebro 
Przaładuj następującą liczbę wieżyczek: 25. 

Walcząc na arenie będziemy mieli przeciwko sobie nie tylko przeciwników, ale i wieżyczki ochronne. Jednakże te będziemy mogli przejąć(przeładować), co będzie skutkowało skierowaniem ognia na przeciwnika. Aby to zrobić podchodzimy do wieżyczki od tyłu i wciskamy touchpad. Wieżyczki będą dostępne na arenie „Przetrwanie beta”.

[Obrazek: 747856.png]Wielka odpowiedzialność Złoto 
Uratowani zakładnicy: 50. 

Na arenach "Ratunek" będziemy musieli uratować zakładników. Przy jednym podejściu możemy ich uratować nawet kilkadziesiąt, a co za tym idzie, możemy wbić trofeum powtarzając arene 3-4 kronie, wcale się nie wysilając. Oczywiście jeśli masz na tyle skilla, możliwe że wbijesz to trofeum za jednym zamachem.

[Obrazek: 5358g4.png]Najlepszy z klasy Złoto 
Zdobądź 10 000 000 pkt.

Wpadnie prędzej czy później podczas robienia platyny. Punkty zdobywasz na arenie, przy jednorazowym przejściu bardzo łatwo wbić 1 000 000 punktów. Więc teoretycznie wystarczy Ci 10 powtórzeń aren, aby wbić to trofeum. Łatwiejsze są areny przetrwania, dlatego też jeżeli brakuje Ci punktów – odwiedź te areny.

[Obrazek: 0d08j8.png]Horyzont zdarzeń Brąz 
Pokonaj 100 przeciwników neonową osobliwością. 

Neonową osobliwość aktywujemy przyciskiem :down Trofeum powinno wpaść podczas przechodzenia fabuły, jeśli natomiast tak się nie stanie, można je w bardzo prosty sposób nabić na arenie, gdzie możemy za jednym zamachem zabić ponad 15 przeciwników.

[Obrazek: 86j803.png]…bada bum!  Srebro
Pokonaj 20 przeciwników z rzędu przy użyciu pocisków naprowadzanych.

Aby trofeum było w ogole możliwe do zdobycia,  wykupujemy umiejętność  Pociski naprowadzane. Po prostu celujemy w przeciwnika i wciskamy :R1 i tak aż zabijemy 20 przeciwników z rzędu. Proste!
 
[Obrazek: e1e7g5.png]Ryby w beczce  Brąz
Zabij 25 przeciwników stazą i trafieniem w słaby punkt. 
Aby trofeum było w ogole możliwe do zdobycia,  wykupujemy umiejętność  Stazowe uderzenie. Po podejściu do przeciwnika wciskamy  L1  , a następnie strzelamy w jego słaby punkt (zaznaczony na niebiesko)
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gościO PlaystationTrophies.pl

Theme © iAndrew 2020 - Forum software by © MyBB .