Witaj Łowco trofeów

Hellblade: Senua's Sacrifice Poradnik do trofeów

@kamilek_ Offline
Ojciec Dyrektor
#1
Hellblade: Senua's Sacrifice poradnik:

[Obrazek: 191DZSz.png]
  • Poziom Trudności 2/10
  • Ilość trofeów do zdobycia: Trofea Offline: 15 (5 [Obrazek: trophy_silver.png], 9 [Obrazek: trophy_gold.png] , 1 [Obrazek: platinum.png]
  • Czas potrzebny do zdobycia platyny: około 10 godzin
  • Minimalna liczba przejść do zdobycia platyny: 1
  • Trofea możliwe do pominięcia podczas pierwszego przejścia gry: 1, Stories From the North
  • Poziom trudności wpływa na trofea?: Nie. Grę można splatynować na najłatwiejszym poziomie trudności.
  • Kody wyłączają trofea: Brak kodów
  • Trofea, które mogą nie wpaść (zbugowane):Brak

Przejdź grę i znajdź wszystkie 44 przedmioty kolekcjonerskie Lorestone (Kamienie wiedzy). To wszystko, aby odblokować platynę. Cztery srebrne trofea za "wyzwania" wpadają w trakcie przejścia gry, a wszystko, co naprawdę w nich robisz , to chodzisz przez kilka minut szukając znaków czy wyjścia z labiryntu . Gra nie wymaga zbyt dużych umiejętności.
Trofeum Stories From the North jest jedynym trofeum które można pominąć! Jest to także jedyne które nie odblokowuje się po przejściu opowieści. Każdy Kamień Wiedzy (Lorestone) zbieraj przy pierwszym i najlepiej jedynym przejściu gryWink . Możesz także co jakiś czas np. po skończeniu rozdziału robić kopie zapasową save-a na pendrive (Ustawienia > Zarządzanie zapisanymi danymi aplikacji> Zapisane dane w pamięci masowej systemu). Jeżeli coś przegapisz możesz przywrócić kopię save-a i nie musisz przechodzić gry na nowo.

Dwie platyny
Można zrobić dwie platyny do tej gry. Jest to możliwe ,ponieważ ma oddzielny zestaw trofeów dla UE i USA. Trofea są dokładnie takie same, ale możesz zagrać w inną wersję, aby ponownie zdobyć kilka łatwych trofeów. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć konto PSN dla regionu, którego Ci brakuje (jeśli poprosi o adres, po prostu przejdź do map Google i kliknij dwukrotnie w dowolnym miejscu). Najprostszym sposobem na zakup gier cyfrowych z innych regionów jest korzystanie z kart PSN. Dwie bardzo łatwe i szybkie platyny, które możesz dodać do swojej kolekcji trofeów!

Rozwiązanie łamigłówek w Hellblade: Senua's Sacrifice i ich lokalizacja:

Układanki są ważną częścią Hellblade. Ta instrukcja pokazuje wszystkie ich rozwiązania i lokalizacje symboli.

Zagadki, które musisz rozwiązać, to: zamknięte drzwi z symbolami, zamknięte bramy, naprawy przedmiotów i poruszanie się w złudzeniach i mrocznych labiryntach.

Zamknięte bramy: Wymagają zeskanowania czerwonego symbolu na drzwiach, a następnie znalezienia odpowiedniego symbolu w świecie gry. Musisz wyrównać niektóre obiekty, aby uzyskać wymagany obraz.

Naprawa przedmiotów: W niektórych punktach w powietrzu unoszą się szklane odłamki. Spójrz na nie pod pewnym kątem, aby naprawić uszkodzony przedmiot.

Iluzje: Czasami musisz wchodzić w interakcje z "bramami iluzji". Kiedy przechodzisz przez nie, możesz zobaczyć pewne rzeczy zmieniające się w twoim otoczeniu.

Labyrint: Jest to specjalne "wyzwanie " w dalszej części gry. Musisz poruszać się po niekończącym się labiryncie.

Wszystkie te zagadki muszą zostać rozwiązane, aby ukończyć fabułę ![Obrazek: 1S23e15c.png] Done  Platyna
Collect all of the other trophies

Zdobądź wszystkie inne trofea Hellblade, aby odblokować platynę.


[Obrazek: 2S76a315.png] The Fight Begins  Złoto
Reaching the Gate for the first time

Trofeum związane z fabułą. Nie można przegapić.


[Obrazek: 3Sc062bc.png] Extinguished Złoto
Defeat Surtr

Na początku gry wybierz właściwą drogę (jeśli pójdziesz w lewo spotkasz Valravna, Boga Iluzji, ale i tak będziesz musiał walczyć z obojgiem).

Surtr jest najłatwiejszym bossem w grze. Jest bardzo wolny i nie wzywa potworów do pomocy. Rób uniki w bok a prawie napewno Cię nie trafi. Następnie wykonaj jeden lub dwa ciężkie ataki i powtórz.
W trakcie walki Surtr uklęknie i zostanie otoczony przez ogień. Ogień cię nie zabija, więc biegnij w jego stronę i użyj ciężkich ataków  triangle od tyłu, kiedy klęczy. To bardzo szybko pozbawi go zdrowia.
Jeśli Przewróci cię na ziemię, naciskaj szybko X , aby powstać.
Kiedy zaczyna się palić, przestań atakować i naciśnij R2 , aby użyć skupienia. To sprawi, że będzie bezbronny, i przestanie się palić.[Obrazek: 4S1c2f30.png] Master of Illusion  Złoto
Defeat Valravn

Na początku gry wybierz lewą drogę, aby walczyć z tym bossem (jeśli trafisz w prawo, spotkasz Surtr-a Boga Ognia, ale i tak będziesz musiał walczyć z obojgiem).

Ten boss nie jest zbyt trudny. Niektóre ataki można sparować z dobrze zaplanowanym blokiem R2 . Valravn lubi rzucać na ciebie pociski z dystansu. Szybkim sposobem na uniknięcie trafienia jest naciśnięcie X , co powoduje, że robisz unik do przodu. Możesz także robić uniki na bok, aby kontratakować skoki Valravna, a następnie atakować z kilkoma ciężkimi atakami z tyłu.
Podczas walki pojawią się mniejsi wrogowie. Jak tylko się pojawią użyj  X square square triangle triangle , aby zabić ich natychmiast (jeśli wykonamy poprawnie, Senua przeskakuje do przodu i wykonuje szybką kombinację).
Pamiętaj, że możesz zmienić poziom trudności w opcjach gry w dowolnym momencie. Jeśli zostaniesz powalony na ziemię, naciśnij X bardzo szybko, aby powstać.
Podczas ostatniej fazy musisz nacisnąć R2 , aby użyć skupienia i uczynić bossa wrażliwym. Jeśli tego nie zrobisz, Valravn pojawi się jako cień i nie odniesie obrażeń od twoich ataków.[Obrazek: 5S0a8e42.png] Source of the Darkness  Złoto
Meet Hela for the first time on the Bridge

Trofeum związane z fabułą. Nie można przegapić.

[Obrazek: 6Sb5c2c7.png] Trust Your Senses  Srebro
Complete the Blindness Shard Challenge

Trofeum związane z fabułą. Nie można przegapić.

W grze mamy 4 srebrne trofea związane z "wyzwaniami", które i tak  musisz ukończyć jako część fabuły (mniej więcej w połowie gry). Nie są to prawdziwe "wyzwania". Wyzwania te, prowadzą cię przez ciemne miejsca, labirynty i bagna. Nie wymagają nadzwyczajnych umiejętności i nie musisz nawet angażować się w walkę, aby je ukończyć. Po prostu zagraj w to  "wyzwanie" a trofeum się odblokuje .

[Obrazek: 7Scc419a.png] Different Perspectives  Srebro
Complete the Tower Shard Challenge

W grze mamy 4 srebrne trofea związane z "wyzwaniami", które i tak  musisz ukończyć jako część fabuły (mniej więcej w połowie gry). Nie są to prawdziwe "wyzwania". Wyzwania te, prowadzą cię przez ciemne miejsca, labirynty i bagna. Nie wymagają nadzwyczajnych umiejętności i nie musisz nawet angażować się w walkę, aby je ukończyć. Po prostu zagraj w to  "wyzwanie" a trofeum się odblokuje .


[Obrazek: 8S50cd93.png] Cure For the Plague  Srebro
Complete the Swamp Shard Challenge

W grze mamy 4 srebrne trofea związane z "wyzwaniami", które i tak  musisz ukończyć jako część fabuły (mniej więcej w połowie gry). Nie są to prawdziwe "wyzwania". Wyzwania te, prowadzą cię przez ciemne miejsca, labirynty i bagna. Nie wymagają nadzwyczajnych umiejętności i nie musisz nawet angażować się w walkę, aby je ukończyć. Po prostu zagraj w to  "wyzwanie" a trofeum się odblokuje .


[Obrazek: 9S1431b2.png] Escaped  Srebro
Complete the Labyrinth Shard Challenge

W grze mamy 4 srebrne trofea związane z "wyzwaniami", które i tak  musisz ukończyć jako część fabuły (mniej więcej w połowie gry). Nie są to prawdziwe "wyzwania". Wyzwania te, prowadzą cię przez ciemne miejsca, labirynty i bagna. Nie wymagają nadzwyczajnych umiejętności i nie musisz nawet angażować się w walkę, aby je ukończyć. Po prostu zagraj w to  "wyzwanie" a trofeum się odblokuje .

[Obrazek: 10Sd3f328.png] Gramr Released  Złoto
Pull Gramr out of the Tree

Trofeum związane z fabułą. Nie można przegapić.

[Obrazek: 11S1b25a0.png] Warrior  Srebro
Escape the Sea of Corpses

Trofeum związane z fabułą. Nie można przegapić.

[Obrazek: 12S584da5.png] Into the Mountain  Złoto 
Enter Helheim

Trofeum związane z fabułą. Nie można przegapić.

[Obrazek: 13Sc4a4fe.png] Tamed the Beast  Złoto
Defeat Fenrir

Ta bitwa odbywa się w ciemnej jaskini. Używaj jak najczęściej skupienia (naciśnij R2 ). To sprawia, że przeciwnik jest wrażliwy. Bez aktywnego skupienia nie zadajesz mu dużych obrażeń. Skupienie spowalnia czas, co ułatwia unikanie ataków i wydłuża atak na Fenrir-a.
Fenrir jest dużym wilkiem i używa tylko ataków z bliska. Jest duży i powolny, ale potężny. Unikaj wszystkich jego ataków, blokowanie zwykle powoduje, że zostajesz powalony na ziemię. Stosuj uniki  X gdy Fenrir próbuje Cię zaatakować. Najlepiej, jeśli będziesz trzymać się ciężkich ataków. Podbiegnij do Fenrira,  1-2 trafienia, unik i powtórz.

Gdy ekran się ściemni, musisz aktywować skupienie  R2 . Kiedy będziesz szukać Fenrir-a (ukrywa się w ciemności wiele razy podczas walki), powinieneś przygotować się na unik. Zawsze wyskakuje na ciebie lub atakuje, gdy wychodzi z ciemności.[Obrazek: 14S36ab2e.png] The Final Battle  Złoto
Confront Hela

To trofeum otrzymamy po walce z Helą. Będziesz miał nowy miecz który ,zabija większość wrogów za jednym trafieniem. Aktywuj zdolność skupienia  R2 gdy jest tylko dostępna, a następnie wykonaj kombinację  L1  triangle . Jest to pchnięcie mieczem. Senua przeskoczy kilka metrów do wrogów. Słabsi przeciwnicy  umierają za jednym uderzeniem. Możesz łączyć ze sobą naprawdę długie kombinacje i zabijać jednego wroga po drugim. Nie musisz sam walczyć z Hellą, tylko z jego potworami. W ostatniej fazie, kiedy Hella siedzi na środku areny, musisz pozwolić, by wrogowie cię zabili. W przeciwnym razie przeciwnicy cały czas się odradzają. Kiedy cię zabiją, zaczną się filmowe przerywniki.

Dostępne są 3 części podczas konfrontacji z Hellą:

Część 1: Walcz z wrogami, dopóki wszyscy nie zginą.
Część 2: Zabij wszystkie cienie. Pamiętaj, aby zabić cienie musisz włączyć skupienie  R2 .
Część 3: Pozwól aby wrogowie Cię zabili.
[Obrazek: 15Sc71672.png] Stories From the North  Złoto
Collect all of the Lorestones
Uwaga. Trofeum łatwo pominąć!

Hellblade Senua’s Sacrifice zawiera 44 kolekcjonerskie Kamienie wiedzy (Lorestones). Są to duże kamienie, które dostarczają dodatkowych informacji (opowiadają historie). Mają świecący glif na górze i są stosunkowo łatwe do wykrycia. Większość z nich jest na widoku.

Użyj skupienia (naciśnij R2 ), aby je aktywować. Nie musisz słuchać tych informacji. Po aktywacji kamienia możesz odejść.
Zauważysz różnie wyglądające glify i kilka kropek między nimi. Czerwone glify są tym, czego brakuje, a biały oznacza, że je znalazłeś. Kropki oznaczają różne rozdziały / obszary. Każdy obszar lub część opowieści jest podzielona kropką. Oznacza to, że jeśli między dwiema kropkami znajduje się 6 glifów, to rozdział zawiera 6 kamieni wiedzy.  Używam tu umownie słowa "rozdział", ponieważ w grze nie ma oficjalnego podziału na rozdziały. Rozdziały są tak zróżnicowane , że nie będzie problemu ze zlokalizowaniem kamieni w grze na podstawie filmiku poniżej.

Musisz być ostrożny, ponieważ kamienie wiedzy mogą zostać pominięte! Jeśli zajdziesz zbyt daleko, nie możesz wrócić do niektórych miejsc. Z tego powodu zaleca się od czasu do czasu wykonywanie ręcznej kopii zapasowej gry (Ustawienia>Zarządzanie zapisanymi danymi aplikacji> Zapisane dane w pamięci masowej systemu). Ponadto, jeśli umrzesz lub wyjdziesz do menu głównego, musisz ponownie aktywować kamienie. Musisz osiągnąć następny punkt kontrolny, aby zapisać postęp.

Zebrane kamienie wiedzy (lorestone) przenoszą się do drugiego przejścia gry, ale znaki na kamieniach mogą być inne. Aby uniknąć problemów ze znalezieniem właściwych kamieni, które zostały pominięte podczas pierwszego przejścia gry, zaleca się, aby zebrać je wszystkie ponownie. Jeśli wybierzesz tylko brakujący kamień, może się okazać, że nie zostanie zaliczony (ponieważ pokazuje inny znak niż podczas pierwszego przejścia). Tak, że dla własnego bezpieczeństwa zbierz wszystkie kamienie ponownie aby nie było problemów ze zdobyciem trofeum.[Obrazek: Kamilek_.png]
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gościO PlaystationTrophies.pl

Theme © iAndrew 2020 - Forum software by © MyBB .